Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili: “İttifak Daha Faydalı Olur”

Manşet Yayın: 05.09.2023 15:25
Vergili: “İttifak Daha Faydalı Olur”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Birlik Medya ekranlarında Hakan Tucer’le Gün Ortası Programında Belediye çalışmalarını değerlendirirken, yeniden adaylığı ile ilgili olarak Genel Merkezi işaret etti ve ” Belediye’nin tüm haklarını koruyarak, hiç kimseyi siyasi olarak birbirinden ayırmadığımız ve Karabük’ün parasına sahip çıktığımız için yeniden aday olmamı isteyebilirler” dedi

Karabük Birlik Medya ekranlarında yayınlanan Gün Ortası Programında Hakan Tuçer”in konuğu olan Belediye Başkanı Rafet Vergili, Belediye çalışmaları başta olmak üzere gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“HALKIMIZIN MENFAATLERİNİ KORUDUK”

Karabük Belediyesinin Karabük halkının menfaatlerini koruduğunu ve halkın da kendilerinden desteği esirgemediğini ifade eden Başkan Vergili;  “Belediye’nin tüm haklarını koruyarak, hiç kimseyi siyasi olarak birbirinden ayırmadığımız ve Karabük’ün parasına sahip çıktığımız için yeniden aday olmamı isteyebilirler. Uzun yıllar belki de hiç gerçekleştirilmeyecek yatırımları, 15 yıl içerisinde kentimizde meydana getirdik. Kütüphanesinden, alt geçidine, pazar yeri, ulaşımı, parkı gibi Karabük halkının ihtiyacı olan her konuda bütün olarak ekmeğinden suyuna kadar Karabük Belediyesi, Karabük halkının menfaatlerini korumuştur. Halkımız da desteğini bizden esirgemedi.” dedi.

“AÇILIŞLARIN SEÇİMLE ALAKASI YOK”

Başkan Vergili; açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Emniyet Genel Müdürlüğü’nden izinler aldık. Çamlık Kent Orman Park daha kullanılabilir bir alan haline getirildi. Güzel bir yer kazandırdık. Açılışların seçimlerle alakası yok. Öyle bir şey olsa son iki ay kala yaparsın, evet o zaman yeni bir yer olur elbette açılışını yaparsın. Halkı memnun etmek için çabalıyoruz. Seçimlerde kazanmak için tabi ki mücadele olacaktır. Çoğu aday yani yüzde 90’ı yeniden seçilmek için böyle mücadeleler verir. Karabük’te iyi gazetecileri bir kenara ayırıyorum. Çok basit eleştiriler yapılıyor. Tacizden, hırsızlıktan ve fikir suçu hariç her suçtan gelmiş gazeteci olmuş bu mesleği de lekeliyor. Yani geçmişi bana hesap sormaya yetmeyen sözde gazeteciler, 5 yıl önceki tweeti soruyor. Kimse kendini hesap sorma makamında sanmasın. Aday ol yada olma her şey halk memnuniyeti için, benim çalışmalarımı benden sonraki bir arkadaşta seçip uygulayabilir. Karabük’ün sahibi olmadığı ile ilgili cümlelerde basit. Türkçe öğrenirken yapısına göre cümleler vardır. Bu en basit hali. Gerçekten yapılacak eleştiriler dururken, şahsi eleştiriler yapılıyor. Örneğin, Karabük’ün hastanesinin olduğu alanda genişleme, büyüme olmayacağını belirterek, üniversiteye verelim demiştim. Sonra stadyum içinde benzer bir şey söyledim. Bugün hastane için İmam Hatip okulunun binası yıkılıyor. Stadyumun üst katlarına kimse alınmıyor. Bunların hepsi siyasi kapristir. Karabük’ün üstünde siyaset yaparak, tam tabiriyle siyasi ukalalık yapılıyor. Kimse iktidara gerçekleri söyleyemiyor. Meydanı eleştirebiliyorsa bugün bu medya kendinden utansın. Kamuoyu baskısı bile oluşturmadılar. Sürekli şahsi konularda kamuoyu oluşturuluyor. Karabükspor’a hayatı boyunca ufacık bir bilet alıp destek olmamış kimse şimdi Karabük sahipsiz diye kamuoyu oluşturması çok yanlıştır. Karabük’te Marzing ile ilgili söylentiler oldu. Kanser yapıyor gibi birçok olumsuz eleştiriler oldu. 12 yıldır burada, bir tane ölen yok. Şimdiye kadar hepsinin ölmesi gerekmez miydi? Toprağı da dahil 50 cm cürufa kadar temizlettik. Ben belediye kasasına beş milyon dolar filan almışım, bir de bunu utanmadan yazıyorlar. Böyle bir şey mümkün mü? Böyle bir şey için kim para almış, şaşırıyorum. Fikir üretebileceği bir şey yok.

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNİN TEK SIĞINAĞI ESKİPAZAR OSB

Eskipazar için organize sanayi de kamulaştırma ve ihalesi yapıldı. Konuşa konuşa yani yıllardır konuşarak bu iş oldu. Olduktan sonra da herkes sahipleniyor. Ak parti iktidarının ve milletvekillerinin tek sığınacağı yer şu anda Eskipazar Organize Sanayidir. Karabük’ün sahibi var işte, bunlar tamamlandıktan sonra da herkesin hoşuna gidiyor ve Karabük’ün sahibi olmaya çalışıyor. Rafet Vergili’ye kimse teşekkür etmiyor. Karabük TSO ile o zaman konuştuk. Tren istasyonunun oradan başlatıldı. Burası 10 adet demir çelik fabrikası kurulabilecek alandır. Sosyal belediyecilik alanında çocuk eğlenceleri yapıyoruz. 29 Ekim’de Cumhuriyet’in 100. Yılında tarihe geçecek bir organizasyon için düşünelim bakalım. Belediyeye hiçbir konseri yük etmedik. Çalmadık, çırpmadık. Sanatçılar çok para ister, diğer günlerde yapmak lazım.

İTTİFAK KURULARAK SEÇİME GİRMEK YARARLI OLUR

Yerel seçimlerde ben istemesem de olabilirim de. Partimizin kazanması için aday olabilirim de. Öncelikle seçimi kazanacak adaylar olmalı. Siyasi menfaatimiz değil aslında benim çok kaybım da oldu. Karabük’e istikrarlı yerel yöneticiler bulmak bizim boynumuzun borcu. Safranbolu, Eskipazar ve Eflani gibi diğer ilçeleri de almamız gerekir. Genel merkezle iyi bir aday bulsam onu da konuşurum. Biz aday buluyoruz. AK Parti”den alınıyor bu aday yani bir gece de milletvekili olan var bu şehirde. Tüccarlar, haddeciler gibi sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek bunu istişare edebiliyoruz. Sonuçta yarışma var. İttifaklar kurularak, seçime girmek yararlı olur. Safranbolu ittifakla kazanılabilir. 3-4 bin farkla sokağa çıkmadan oy alınabilir. Geçmişte bunun da farklı bir örneği şahıs olarak bana oy verdikleri için kazandım. Bu dönem çok büyük hamleleri kaldırabilecek bir dönem değil. Her şeye zam gelirken, işveren değil de işçi tarafını düşünürüm. Evinin kirasını ödeyemezse, evine yiyecek alamazsa bu işine yansıyacaktır. Şirketler, sendikalarla farklı farklı kararlar alıyor. 3 ay, 6 ay 9 ay yani üç aylık enflasyon oranıyla zam yapılması işçinin yüzünü güldürmelidir. İşçiyi mağdur etmemek lazımdır. Burada sendikayla çözüm aramak doğru olmaz. Dönem enflasyon rakamları iyi okunarak yani ana tüketim ürünleri alınmalıdır. Bence sendikayla falan olmaması lazım. Bunu sistemli hale getirmek şart. Örneğin buzdolabı konmaz bu tüketim ürünleri arasına çünkü zam oranı daha az gelecektir. Devlet buna el koymalıdır.

KARDEMİR’DE TEK SUÇLU YOLBULAN AİLESİDİR

Kardemir’de Kamil Güleç Bey’in hiçbir suçu olmadığına inanıyorum. Bu yolu çizen Yolbulan Ailesi’dir. Mustafa Bey Yönetim Kurulu Başkanı olsun, böyle oldu. Devlet binlerce ailenin hakkını korumak zorundadır. İdare kurmaya çalışması binlerce hissedarı olan bir şirkettir. Bugün bir kriz olsa devlete gidilecektir. Yanlış bir yönetim kurulu başkanı aileleri uzlaştıracağına inadına araları açtı. Siyasi karakterli bir şahıs, yaraları derinleştirdi. Sonra bakan olan oldukça deneyimli bir başkan geldi. Düzenlemeler oldu. Şimdikiyönetim kurulu başkanı daçok iyi, daha verimli bir çalışma gösterecektir”  (Haber Merkezi)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: