Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili: “5 yılda Karabük’ün hiçbir eksiğini bırakmayacağız”

Gündem Yayın: 14.04.2015 14:26
Vergili: “5 yılda Karabük’ün hiçbir eksiğini bırakmayacağız”

100. Yıl Mahallesinde yapımı tamamlanan çocuk parkının açılışına katılan Belediye Başkanı Rafet Vergili; 40 günde peş peşe açılış yapıp temeller atacaklarını belirterek, seçimlerde verdiği sözleri de bir bir yerine getireceğini söyledi
Karabük Belediyesi, şehrin görselliğine katkı sağlayacak ve aynı zamanda vatandaşların, özellikle çocukların sosyal alan eksiklerini giderecek çocuk parkları açmaya devam ediyor. Karabük Belediyesi bu kapsamda 100. Yıl Mahallesinde çocuk parkının açılışını yaptı. Açılışa Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker, MHP Karabük Milletvekili adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, MHP Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.
Açılış öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “2009 öncesi ve 2009 sonrası yıllara baktığımızda bütçe olarak Belediye işçisinin maaşını ödeyemeyen, göreve geldiğimiz gün elektrikleri kesilmiş, Belediye hizmetlerle ilgili hiçbir materyallerin bulunmadığı yolların asfaltı olmayan, her Cumartesi, Pazar suyun kesildiği bir şehir, trafik sorunu her gün konuşulan bir şehir, o zamandan şimdiki zaman mezbahası yenilenen, hal binası yenilenen, kentsel dönüşümde hiç kimse mağdur edilmeden evleri teslim edilen, kent meydanı, battı çıktısı, yürüyen merdiveni, asansörü, 70 tane çocuk parkı, 20 tane sosyal yaşam merkezi yapılan, 100 binin üzerinde ağaç dikilen, Türkiye’nin en kaliteli ve en ucuz içme suyuna sahip bir Karabük’te yaşıyoruz” dedi.
İŞÇİMİZİN BİR KURUŞ ALACAĞI YOK
Konuşmasında Karabük Belediyesinde çalışan işçilerin bir kuruş alacağının olmadığını da hatırlatan Başkan Vergili; “Karabük Belediye işçisi bir gün dahi maaşını geç almamıştır. göreve geldiğimiz zaman 11 ikramiye alacağı olan işçimiz bugün itibariyle bir kuruş alacağı yok. Türkiye de en çok performansla çalışan Belediye işçisi Karabük Belediye işçisi, müdürleri ve personelleri birlik beraber dayanışma içersin de hep beraber Karabük’e hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.
40 GÜNDE AÇILIŞ VE TEMELLER ATACAĞIZ
Karabük Belediyesi az çalışıyor diyenlere de cevap veren Başkan Vergili; “ 40 gün peş peşe açılış ve temel atma töreni var. En ufak yerimiz burası. Hep beraber göreceksiniz. Seçimlere kadar temel atma ve açılış var. 100. Yıl Mahallesinde en geç 1 ay içinde asfalt problemi olmayacak. 1,5 ay içersinde, vermiş olduğumuz söz, büyük sosyal yaşam kompleksi temeli atılacak ve 2016 da kesinlikle bitecek. Verilen sözlerin hiçbir zaman aksamadığı bir belediye ve bir belediye başkanlığı” dedi.
Karabük Belediyesinin 110 bin nüfuslu bir Belediyenin bütçesiyle en az 500 bin nüfuslu bir belediyenin bütçesinden daha fazla iş yaptıklarını ifade eden Vergili; “Şehir %95 doğalgaza kavuştu şehrin tamamı asfaltlandı şehir şebekesinin %70 su boruların tamamı değişti şehir bir daha asfaltlandı elimizden geldiği kadar kimseye sıkıntı çektirmemeye çalıştık. Sizin dualarınız olmasaydı biz bu işleri tamamlayamazdık bu güne kadar hiçbir işim engellenmedi bunu 60 gün aynısını tekrarlayacağım akşamdan olmayan iş sabah kendiliğinden çözüldü bu kerameti kendimizde değil. Karabüklülerin bizimle beraber olmasını görüyoruz bugüne kadar dualarınızı bizden esirgemediniz bundan sonra dualarınızı bizden esirgemeyin verdiğimiz sözler o kadar büyük değil 5000 evlere bir köprü altına spor vadisi Karabüklüler için gezi alanları 100.yıl mahallesindeki alışveriş merkezimiz üniversite öğrencilerine yönelik kapalı komplekslerimiz, araç çayının rehabilitasyonu ve diğer işlerimizde bir şehirde yaşanması gereken ünitelerin tamamlanması parklarımızın, bahçelerimizin, yollarımızın, asfaltların tamamlanması ben şuna inanıyorum bu güne kadar sizlerin hiç birini atlatacak, mahcup edecek söz vermedim her kes sunu söyledi Rafet vergili bu seçimden sonra 11 ay 17 gün sonra istifa denildi bütün propaganda bunun üzerindeydi. 11ay 17gün geçti ben size söz verdim 5 yıl daha hizmet edeceğim diye 5 yılda Karabük’ün hiçbir eksiğini bırakmayacağız sonrada bizden sonraki genç arkadaşlarımız bu bayrağı alacak ve taşımaya devam edecek. Burada emeği geçen belediye personelime ve müdürlerime hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaralı tilki itfaiye ekiplerince yakalanarak tedavi altına alındı

Zonguldak Yayın: 24.07.2024 16:00
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde ayağı yaralı halde bulunan tilki, itfaiye ekiplerince yakalanarak tedavi edilmek üzere Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Kozlu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Değirmenağzı 1. Tünel mevkiinde yaralı tilki olduğu ihbarı üzerine olay yerine hareket etti. İtfaiye ekipleri arka ayağından yaralı halde bulunan tilkiyi aparatla yakalayarak kafese aldı. Tilki, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Tilkinin tedavisinin ardından doğaya bırakılacağı öğrenildi.

Paylaş: