Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Selçuk Aslan: “Afetlere hazırlıklı olacağız”

Gündem Yayın: 21.08.2023 04:48
İhlas Haber Ajansı
Vali Selçuk Aslan: “Afetlere hazırlıklı olacağız”

Düzce(İHA) – Valiler kararnamesi ile Düzce’ye atanan Vali Selçuk Aslan misyonuna başladı. Daha evvel sel ve sarsıntı bölgelerinde koordinatörlük vazifesini yapan Vali Aslan, Düzce’de birinci gayenin afetlere karşı güçlü bir kent oluşturmak olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Vilayetler Yönetimi Genel Müdürlüğünden Düzce Valiliği’ne atanan Vali Selçuk Aslan için Düzce Valiliği önünde karşılama programı düzenlendi. Vali Aslan’ın merasim birliğini selamlamasıyla başlayan programa mülki yönetimciler, kurum ve kuruluşların idarecileri, muhtarlar, siyasi parti vilayet liderleri ve STK temsilcileri katıldı. Programa katılanlarla tek tek tanışan Vali Aslan, daha sonra bir konuşma yaptı.

Konuşmasında herkese açık, ulaşılabilir bir vali olacağını lisana getiren Selçuk Aslan, zelzele ve sel bölgelerinde koordinatörlük yaptığını belirterek, Türkiye’nin en genç vilayetinde afetlere karşı hazırlıklı bir kent oluşturmak için çalışacağını da tabir etti. Vali Aslan, “Düzce Valiliği vazifemin bu hoş kente, sizlere ve milletimize, güzel ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış olduğum Düzce Valiliği vazifesine bugün prestijiyle başlamış bulunmaktayım. Kutadgu Bilig’de denildiği üzere ’Hizmet et, kul hizmeti sayesinde beyefendi olur, hizmeti makbule geçmeyen insan dileğine kavuşur mu?’, yeniden Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kelamlarıyla ’Millete efendilik yoktur, hizmet vardır, ona hizmet eden efendisi olur’ ve Pir Edebali’nin tabiriyle ’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarı ve tarihimizin, medeniyetimizin devlet geleneğimizin birikimlerini göz önünde bulundurarak Düzce’mizi daima birlikte düşünecek, daima birlikte hayal edecek, vilayetimizin her alanda topyekun gelişimine yönelik adımlarla hizmet çıtasını inşallah daha üstlere taşımak için el ele birlikte çaba sarf edeceğiz” dedi.

“Afetlere hazırlıklı olacağız”

Vali Aslan, sarsıntı ve sel bölgelerinde koordinatörlük yaptığını da belirterek, Düzce’de afetlere karşı hazırlıklı olmak için çalışmalar yapılacağını lisana getirerek, “2001 Aralık ayında kaymakam adayı olarak başladığımız mülki yönetim amirliği seyahatinde bulunduğum devir içerisinde kaymakamlık, vali yardımcılığı, mülkiye müfettişliği ve yeniden istisnai misyonlar noktasında afet acil durum koordinatörlükleri, vilayet özel yönetimi genel sekreterlikleri ve son olarak Vilayetler Yönetimi Genel Müdürü olarak 22 yılı aşan meslek hayatım boyunca edindiğim deneyimler ışığında Düzce vilayetimizdeki en temel gayem; vatandaşlarımızın huzur ve itimat içinde yaşaması, kamu sisteminin devamı başta olmak üzere yakın vakitte yaşadığımız sel ve zelzele felaketlerini göz önünde bulundurarak vilayetimizin afetselliğine yönelik önlemleri almak ve gerekli adımları atmak olacaktır” tabirlerine yer verdi.

“Ulaşılabilir vali olacağım”

Vali Selçuk Aslan, vatandaşların ulaşabileceği bir vali olmak istediğini de işaret ederek, “Bunların yanı sıra; kentin tüm dinamikleriyle iş birliği içerisinde, milletvekillerimiz, mahallî idarelerimiz, üniversitemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve kentimizin tüm kanaat başkanlarıyla birlikte geçmişte yapılanların üstüne yeni kazanımlar ekleyerek Düzce’mizi daha ileri bir düzeye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Tüm Düzceli hemşehrilerime ayrıyeten şunları da söz etmek istiyorum; valilik sizindir. Cumhurbaşkanımızın idare anlayışına da uygun olarak misyon yapacağım mühlet boyunca her daim ulaşılabilir bir vali olacağım. Başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere garip gureba ve gereksinim sahibi her vatandaşımız bizlere emanettir. Bizler necip milletimize hizmet ederek Cenab-ı Hakk’ın isteğine talibiz. Lakin bu isteğin da milletin isteğinden geçtiğini biliyoruz. Bu prestijle milletin isteğini, duasını kazanmak için var gücümüzle uğraş edip, Düzce’mizde hayırla anılacak işler yapmaya talibiz. Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde ortaya koyduğu amaçlar istikametinde azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Program sonunda makamına gelen Vali Selçuk Aslan, misyona başlama yazısını imzalayarak, vali yardımcıları ve belediye liderleri ile bir müddet sohbet etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

“KAFES-45” operasyonlarında 3 organize suç örgütü çökertildi, 63 şüpheli yakalandı

Manşet Yayın: 22.02.2024 10:24
İhlas Haber Ajansı
“KAFES-45” operasyonlarında 3 organize suç örgütü çökertildi, 63 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın, Kastamonu ve Balıkesir merkezli Karabük dahil 12 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-45” operasyonlarında 3 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 63 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya X hesabından yaptığı paylaşımda; Aydın, Kastamonu ve Balıkesir merkezli 12 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-45” operasyonlarında 3 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 63 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya paylaşımında, “Aydın’da Teoman Avcı ve Ferdi Kayhanlı’nın, Kastamonu’da Ömer Çınar’ın, Balıkesir’de Salih Babayiğit’in elebaşılığını yaptığı 3 organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda örgüt elebaşların da içerisinde bulunduğu suç örgütü üyesi 63 şüpheli yakalandı. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Yerlikaya paylaşımının devamında Aydın, Kastamonu ve Balıkesir’de düzenlenen operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:
“Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan 5 aylık takip neticesinde; Aydın merkezli Ankara, İzmir ve Muğla’da düzenlenen operasyonlarda araç satış işlemlerinde hileli eylemler yapıp vatandaşlarımızı zarara uğratarak ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen örgüt elebaşları Teoman Avcı ve Ferdi Kayhanlı’nın da içerisinde bulunduğu 35 şüpheli yakalandı. MASAK ile koordineli olarak yapılan analizler sonucu şüphelilere ait banka hesaplarında toplam 46 milyon TL para hareketliliğinin olduğu tespit edildi.
Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Kastamonu İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen 4 aylık takip neticesinde Kastamonu merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Samsun, Karabük ve Zonguldak’ta düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyelerinin; sözde kuyumculuk adı altında faaliyet gösterdikleri, kredi kartı borcunu ödeyemeyen ve nakit para talebi olan mağdurlardan belirli bir komisyon karşılığı, farklı şirketlere ait POS cihazlarını da kullanarak halk arasında ‘kredi kartına takla attırmak’ tabiri ile bilinen yöntemle ödemelerini sağladıkları, paravan şirketler kurarak bankalardan POS cihazları temin ettikleri ve suç örgütü elebaşı ile örgüt üyeleri arasında, suçta kullanılan POS cihazlarını karşılıklı kargo ile gönderdikleri tespit edilen örgüt elebaşı Ömer Çınar’ın da içerisinde olduğu 21 şüpheli yakalandı. MASAK ve Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak analizler sonucu 14 paravan şirkete ait banka hesaplarında 980 milyon TL‘lik işlem hacmi ve 105 milyon TL’lik haksız kazanç elde edildiği tespit edildi.
Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca Gömeç, Burhaniye ve Ayvalık ilçelerinde yapılan 4 aylık takipli KOM Faaliyeti kapsamında MASAK ile yürütülen teknik ve fiziki takip neticesinde; maddi açıdan zor durumdaki şahıslara boş senet imzalatarak yüksek faizle borç para verdikleri, Vadesi geldiği halde borçlarını ödemek isteyen şahısların faizlerini arttırarak borçlarının bitirilmesini engelledikleri sistematik şekilde daha fazla borçlandırdıkları, borcunu ödeyemeyen şahısları tehdit ve şiddet yoluyla baskı altına aldıkları, mağdurların, borçlarını ödemek amacıyla traktör ve arsalarını, düşük fiyata satışa çıkardıkları ve satışa çıkarılan mal varlıklarını şüphelilerin yakınları tarafından satın alınmasını sağladıkları tespit edilen örgüt elebaşı Salih Babayiğit’in de içinde bulunduğu 7 şüpheli yakalandı. Örgüt tarafından, Çanakkale ve Balıkesir illerinde ikamet eden yaklaşık 37 vatandaşımızın mağdur edilerek 45 milyon TL haksız kazanç elde edildiği tespit edildi.
Yerlikaya paylaşımında operasyonlar sonucu 132 adet kredi kartı, 12 adet pos cihazı, 121 adet araç satış sözleşmesi, 2 milyon 685 bin TL tutarlı düzenlenmiş çek, senet ve dekont, tabanca, av tüfekleri, 14 adet açık çek, çok miktarda Türk lirası ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana ele konulduğunu belirtti.