Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vali Gürel’den Yenice’de Ziyaret ve İncelemeler

Yenice Yayın: 05.10.2022 13:39
Vali Gürel’den Yenice’de Ziyaret ve İncelemeler

Vali Fuat Gürel İlçelere yaptığı ziyaretlerine devam ediyor.  İncelemeler ve ziyaretler kapsamında Yenice İlçesine giden Vali Fuat Gürel, Şehit ve Gazi Ailelerini ziyaret ederek hane ziyaretleri gerçekleştirdi  daha sonra köylerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorunları dinledi ardından okulları ziyaret eden Vali Gürel, mahalle ve köy muhtarları ile toplantı yaparak taleplerini ve sorunlarını dinledi.

 ŞEHİT VE GAZİ AİLESİ İLE  HANE ZİYARETİ

Vali Fuat Gürel Yenice’de  Şehit Ailesi, Gazi Ailesi ve Hane ziyareti gerçekleştirdi.

Yenice Kaymakamı Gizem Yandımata İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç’in yer aldığı ziyaretlerde ilk olarak Şehit Piyade Er Murat Kökcü’ün annesi Kezban ve babası Ali Rıza Kökcü’yü Atatürk Mahallesindeki ziyaret eden Vali Fuat Gürel ve beraberindeki heyet Şehit Murat Kökcü ve başta olmak üzere tüm şehitlerin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar etti.

Yenice ilçe merkezinde yaşayan bir aileye  misafir olan Vali Fuat Gürel ve beraberindeki heyet, aile fertleri ile bir süre sohbet ederek çocuklara eğitim hayatlarında başarılar dilediler.

Vali Fuat Gürel, Yenice Kıbrıs Gazisi Nurettin Onur ve ailesini ziyaret ederek kendisine uzun ve sağlıklı bir ömür diledi.

VALİ GÜREL, DEREBAŞI KÖYÜNE MİSAFİR OLDU

Vali Fuat Gürel köylerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinlemeye ve ihtiyaçları yerinde tespit etme amacıyla Derebaşı köyüne misafir olarak köy sakinleriyle hasbihal etti.

Köy muhtarı Yüksel Tepebaşı’ndan yaşayan nüfus sayısı, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile köylerin sorunları hakkında bilgiler alan Vali Fuat Gürel, söz almak isteyen vatandaşlara tek tek söz hakkı vererek taleplerini dinledi.

Vatandaşlar  ve Köy Muhtarları  tarafından belirtilen tüm taleplerin takipçisi olacağını ifade eden Vali Gürel, misafirperverlikleri için teşekkür ederek imkanlar dahilinde tüm sorunların çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

Köy ziyaretlerinde Vali Fuat Gürel’e Yenice Kaymakamı Gizem Yandımata İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Abdürrahim Bilgiç DSİ şube Müdürü Yavuz Aydoğan eşlik etti.

VALİ GÜREL, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Gürel, Yenice ilçesindeki  mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelerek taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Yenice Meslek Yüksek Okulu toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Yenice Kaymakamı Gizem Yandımata, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çayli Yortan Belediye Başkanı Ali Şık İl Jandarma Komutanı J Kd Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun kurum müdürleri, İl Genel Meclis üyeleri Recep Tetik Murat Karagöz ilçe protokolü ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Yatırımcı kurum müdürleri tarafından ilçede ve köylerde yapılan, yapımı devam eden ve biten çalışmalar ile verilen hizmetler hakkında Vali Gürel ve muhtarlara bilgilerin verildiği toplantıda kürsüye gelerek bilgilendirmelerde bulunan kurum müdürleri kendi kurumlarını ilgilendiren konularda mahalle ve köy muhtarları sırayla söz alarak talep ve isteklerini bildirdiler.

Muhtarların tüm taleplerinin imkanlar ve program çerçevesinde değerlendirileceğini ifade eden Vali Fuat Gürel, belirtilen konuların takipçisi olacağını söyledi.

OKULLARA ZİYARET

Vali Gürel Yenice Hüsamettin – Fatime Ören Anaokulu ve Ülkü İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okulun girişinde minik öğrenciler  tarafından çiçekle karşılanan Vali Gürel daha sonra Okul Müdürü Nimet Dalda’dan okulun fiziki yapısı, eğitim planlamaları ve eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Anaokulunda sınıfları ziyaret eden Vali Gürel öğrencilerle tek tek ilgilenip bir süre sohbet ettikten sonra miniklere çeşitli hediyeler verdi.  Ardından Ülkü İlk ve Ortaokuluna geçen Vali Fuat Gürel Okul Müdürü Ramazan Aktaş’tan okul ile ilgili bilgiler aldıktan sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin  eğitim hayatlarında başarılar dileyip ailelerine selamlarını iletmelerini istedi..

Vali Fuat Gürel’in okul ziyaretlerine Yenice Kaymakamı Gizem Yandımata Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı İl Jandarma Komutanı J Kd Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş eşlik etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: