Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Gürel, Safran üreticileri ile kahvaltı bir araya geldi

Gündem Yayın: 23.11.2021 11:43
Vali Gürel, Safran üreticileri ile kahvaltı bir araya geldi

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Safranbolu’ya adını veren mucizevi bitki Safranın üretimini yapan üreticilerle İmren Lokum Konakta kahvaltı programında bir araya geldi.

Programa Vali Fuat Gürel ve Kaymakam Türköz’ün beraberinde, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Aydın, İl Tarım Müdürü Çetin Ayvalık, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Emre, İlçe Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı, İş İnsanı Şefik Yılmaz Dizdar ve Safran Üreticileri katılım sağladı.

Kahvaltı programı sonrası Vali Fuat Gürel, üreticilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyerek, safranın ilçede sadece bir tarım ürünü olmadığını, turizmi de canlandırdığını söyledi. Safranın ilçeye adını verdiğine işaret eden Vali  Gürel, safran üretimini her yıl artıracaklarını belirterek,  üreticilere de emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Program sonunda Safran üretimine yaptıkları önemli katkılardan dolayı Kaymakam Türköz ve Başkan Köse ile birlikte safran üreticilerine de Karabük Valisi Fuat Gürel tarafından Teşekkür Belgesi verildi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.