Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Fuat Gürel’in 10 Nisan Polis Haftası kutlama mesajı

Gündem Yayın: 09.04.2019 13:53
Yazar:
Vali Fuat Gürel’in 10 Nisan Polis Haftası kutlama mesajı

Karabük Valisi Fuat Gürel 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Gürel mesajında; “Köklü bir geçmişe, bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olan, vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliğini temin etmek amacıyla zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin cansiperane gayretlerini sürdüren Polis Teşkilatımızın şanla ve şerefle dolu 174. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gücünü kanunlardan, desteğini halkımızdan alan Polis Teşkilatımız bugünün Büyük ve Güçlü Türkiye’sinde sahip olduğu araç, gereç ve teknik imkânların yanı sıra dürüst, özverili ve yardımsever olmasıyla da milletimizin sevgisini ve saygısını kazanmış, saygın bir yapıda üstün başarılara imza atmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Gününü kutluyor, vatan nöbetinde şehit olan güvenlik mensuplarını saygı ve rahmetle anıyor; gazi olan, emekli olan ve hali hazırda bu kutsal görevi ifa eden tüm personelimize aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.