Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vali Alimoğlu: “Ramazan nedeniyle gerekli tedbirler alındı”

Gündem Yayın: 26.06.2014 14:30

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu; Karabüklülerin huzurlu bir Ramazan geçirmesi için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Karabük olarak başta Müftülük ve Belediyenin  çarşıda, pazarda, camilerde  gerekli hazırları yaptıklarını ifade eden Vali Orhan Alimoğlu; “En güzel şekilde Ramazan’ın geçmesi, vatandaşımızın Ramazanı en güzel şekilde karşılaması için gerekli hazırlıklar yapıldı. Buna ilave olarak Emniyet teşkilatımız da halkımızın Ramazan ayını güvenli ve huzurlu bir şekilde geçirmesi için gerekli hazırlıkları yaptı. Bizler de gerekli takipleri yapacağız. Karabük’te  Ramazanın huzurlu ve güvenli şekilde geçeceğinden  şüphem yok. Karabüklülerin Ramazanını tebrik ediyorum” dedi.

Yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Vali  Orhan Alimoğlu; “Kayabaşı Mahallesinde kısa sürede yeni bir okulun temelini atacağız. Okullarımızın onarımını yapıyoruz, yeni okullar yapacağız, Merkezde de, Safranbolu’da da uygun yerler planlıyoruz., üstünde çalışıyoruz. Yani bütün hizmetler, faaliyetler normal devam ediyor.  Cuma günü Cumayanında bir cami açılışı yapacağız. Karabük’te bir canlılık var, artarak devam etmesini biz temenni ediyoruz ve bize düşenleri yapıyoruz” dedi.

Turizm konusuna da değinen Vali Orhan Alimoğlu; “Turizmimiz çok canlı sanıyorum bundan esnafımızda memnundur. Kamu sektörü ve özel sektör üstüne düşeni yapıyor.  Ben iyi görüyorum daha iyi olması için de ne gerekiyorsa yapıyoruz, aksayan bir yer olursa da müdahale ediyoruz,  desteklenmesi gerekeni destekliyoruz iyi işler oluyor” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: