Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Uzungöl’ün çehresi değişecek

Dünya Yayın: 25.09.2023 20:00
İhlas Haber Ajansı

Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün eski haline dönüştürülmesi için göl etrafında rehabilitasyon ve güzelleştirme çalışmaları başlıyor. Turizm dönemi sona ermesinin akabinde gölün etrafındaki işgallerin kaldırılacağı var olan yapıların koruma edilerek iyileştirileceği kaydedildi.
Çam ağaçları ve yeşilin bin bir tonunu barındıran örtüsüyle dünyaca ünlü turizm merkezi haline gelen Uzungöl son yıllarda kaçak yapılaşması nedeniyle reaksiyon çekmesiyle akabinde yetkililer harekete geçti. Ağır yapılaşma nedeniyle eski görünümünden uzaklaşan Uzungöl için göl etrafında rehabilitasyon ve düzgünleştirme çalışması yapılacak. 2 etaptan oluşacak projeyle gölün etrafındaki yürüyüş alanları ve kaldırımlar yenilenecek. Binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği turizm merkezinde ziyaretçiler bu projeyle rahatça dolaşabilecek.
Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, turizm dönemini sona ermesinin akabinde gölün etrafındaki işgallerin kaldırılacağına dikkat çekerek, “Gölün etrafındaki kimi işgaller tabi ki oradan kaldırılacak. Orayı göze güzel gelen bir yapıya kovuşturmak istiyoruz” dedi.
Uzungölle ilgili TOKİ Başkanlığınca ihale yapıldığını işgallerin kaldırılması için turizm döneminin sone ermesi beklendiğini hatırlatan Zorluoğlu, “Onunla ilgili TOKİ Başkanlığı bir ihale yapmıştı turizm dönemi bekleniyordu yüklenicisi tarafından. Artık Turizm dönemi aşağı üst bitti. Orada başından sonuna kadar yolların, kaldırımların, aydınlatmanın, tretuvarların, yeşil alanların onarılması kelam konusu olacak. Gölün etrafındaki kimi işgaller tabi ki oradan kaldırılacak. Orayı göze beğenilen gelen bir yapıya kovuşturmak istiyoruz. Biz aslında oranın kanalizasyon ve içme suyu alt yapısını tamamlamıştık artık üst yapısına da dokunacağız. Büyük yıkımlar değil var olan yapıyı koruma edip güzelleştirmek iyileştirmek arzusundayız” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Spor Yayın: 21.02.2024 13:39
İhlas Haber Ajansı
Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Alman ekibi Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel ile sezon sonunda yollarını ayıracaklarını duyurdu.

Almanya Bundesliga’da lider Bayer Leverkusen’in 8 puan gerisine düşen Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel’in sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı. Konuyla ilgili Bavyera ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Bayern CEO’su Jan-Christian Dreesen, “Açık ve güzel bir görüşme sonrasında işbirliğimizi yaz aylarında karşılıklı olarak sona erdirme kararına vardık. O zamana kadar kulüpteki her birey, Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga’da mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmak için elinden geleni yapacak” ifadelerini kullandı.

Tuchel de ayrılık kararı hakkında yaptığı açıklamada, “Bu sezonun bitmesiyle birlikte yollarımızı ayırma konusunda anlaştık. O zamana kadar ben ve teknik ekibim, maksimum başarıyı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz sezon Julian Nagelsmann’dan Bayern Münih teknik direktörlüğünü devralan 50 yaşındaki Tuchel, 45 maçta 28 galibiyet, 11 mağlubiyet ve 5 beraberlik aldı.