Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Üniversite öğrencisi yaşam mücadelesini kaybetti

Gündem Yayın: 28.08.2017 14:25
Üniversite öğrencisi yaşam mücadelesini kaybetti

Karabük’te yapımı tamamlanmak üzere olan inşaatın 3. katından asansör boşluğuna düşen üniversite son sınıf öğrencisi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Karabük Mahallesi Pala Dede Caddesi üzerinde yapımı tamamlanmak üzere bir inşaatta meydana gelen olayda, okul harçlığı için arkadaşları ile birlikte 6 katlı bir binaya mutfak dolabı çıkartan Karabük Üniversitesi Coğrafya Bölümü son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Salim Karapınar, 3. kata geldikleri sırada taşıdıkları dolabı kaldırmaya çalıştıkları esnada dengesini kaybederek güvenlik önleminin alınmadığı 12 metre yükseklikteki asansör boşluğuna düşmüştü. Olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından düştüğü yerden çıkarılarak Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Karapınar, tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde 11 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Havalimanı bu gece pist bakımı nedeniyle 6 saat uçuşlara kapatılacak

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:45
İhlas Haber Ajansı

Türkiye’nin en önemli havalimanları arasında yer alan Trabzon Havalimanı, bu gece saat 02.00-08.00 arasında yapılacak pist bakımı çalışması nedeni ile uçak trafiğine kapatılacak.

2020 yılında asfaltlanarak yenilenen Trabzon Havalimanı pisti 4 yılda 6. kez bakıma alınırken, bu gece yapılacak çalışma nedeniyle tüm seferlerin gece saat 02.00 ile 08.00 saatleri arasında iptal olduğu belirtildi.

23 Nisan 2020 yılında pist yenileme çalışmaları nedeniyle kapatılan ve yaklaşık 2 ay süren çalışmaların ardından tekrar hava ulaşımına açılan havalimanı, 5 ay sonra tekrar bakıma alınmıştı. Havalimanı pistindeki aydınlatma sistemi ve kabloların yenilendiği 2 haftalık çalışmanın ardından tekrar uçuşlara açılan Trabzon Havalimanı, 20 Ağustos 2021 tarihinde pistte meydana gelen çatlak nedeniyle uçuşlara tekrar kapatılmıştı. Bu tarihlerin ardından havalimanı pisti dönem dönem çalışma yapılırken, son olarak geçtiğimiz yıl 7. ve 12. aylarda pist bakıma alınarak havalimanı uçuşlara kapatılmıştı.