Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Üniversite KARDEMİR İşbirliği

Kardemir Yayın: 06.04.2019 14:47
Yazar:
Üniversite KARDEMİR İşbirliği

KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, Üniversitenin çalışma mantığı ile sanayinin çalışma mantığını bir araya getireceklerini söyledi.

  1. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu’nda konuşan KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, “Daha iyi bir işbirliği için ülkemizde eksik olan arayüzlere (interface) ihtiyacımız var. Yani araştırma enstitüsü olabilir, teknik eğitim merkezi olabilir. Adını ne koyarsanız koyun. Bir yapılanma lazım bu üniversitenin çalışma mantığı ile sanayinin çalışma mantığını bir araya getireceğiz. Onları birbirine yaklaştıracak mekanizmalar kurmanız lazım. Onları profesyonel kadrolara emanet etmeniz lazım. Dolayısı ile şirket gibi yönetmek lazım oraları” dedi.

KARDEMİR’in  2002’den sonra Türkiye’nin ve dünyanın üretimlerinin artışından daha fazla artış yaptığının altını çizen Genel Müdürü Sokan; “ Bu yıl ise ilk defa inşallah 2 milyon 500 bin milyon ton üzerine çıkacağız. Hedefimiz o. 3 aylık verilerde bunu gösteriyor ama yetmez. Nihai hedefimiz, temelini attığımız yatırımlarla beraber önce 2 milyon 900 bin milyon tona çıkmak, 2021’in başında da 3 milyon 500 bin tona çıkmak. Böylece dünyada 2 milyon ton ve üzeri ölçekte artık KARDEMİR dünyada global oyuncu olma noktasına gelmiş olacak” dedi.
Soykan ayrıca,  2016 yılında devreye alınan Çubuk Kangal Tesislerinde özellikle savunma sanayi, otomotiv, makine imalat sektörlerinin ihtiyaç duyduğu yüksek vasıflı çeliklerin üretimi için ciddi çalışmaları solduğunu söyledi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

TFF 2. Lig: Zonguldak Kömürspor: 4 – Adıyaman Futbol Kulübü: 1

Spor Yayın: 16.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’un 35. haftasında Zonguldak Kömürspor, sahasında Adıyaman Futbol Kulübü’nü 4-1 mağlup etti.

Hakemler: Hakan Ülker, Burak Sami Şad, Gökmen Çambel

Zonguldak Kömürspor: Ogün Karakaya, Hakan Çevik, Özgür Güler, Mustafa Şengül (Necmi Çoban dk. 66), Ethem Pülgir (Mevlüt Çelik dk. 79), Ozan İsmail Koç, Mümin Uyar (Murat Erdemir dk. 66), Serhat Doğukan Taşdemir (Yusuf Buğra Koşal dk. 66), Mehmet Gürkan Öztürk, Okan Deniz (Fırat Sarı dk. 79), Fatih Bektaş

Adıyaman Futbol Kulübü: Yusuf Şükrü Sancaktar, Cenk Çalışkan (İsa Baltacı dk. 58), Muhammed Düzgüner, Emirhan Civelek (Kerem Ersin dk. 46), Gökmen Arduç (Yusuf Ensar Poyrazlı dk. 58), İbrahim Kıraç Gündüz (Mehmet Kaan Gündüz dk. 58), Vedat Yeşilkaya, Mehmet Şahin Sarı, Hüseyin Çakmak, Erhan Kaynar (Faruk Sağlık dk. 80), Musa Çelik

Goller: Mehmet Gürkan Öztürk (dk. 22), Mümin Uyar (dk. 48 ve 62), Fatih Bektaş (dk. 77) (Zonguldak Kömürspor), Kerem Ersin (dk. 72) (Adıyaman Futbol Kulübü)

Sarı kartlar: Mustafa Şengül, Ozan İsmail Koç (Zonguldak Kömürspor), Erhan Kaynar (Adıyaman Futbol Kulübü)

Paylaş: