Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, Paris Olimpiyatları için Ordu’da kampa girdi

Spor Yayın: 21.09.2023 00:24
İhlas Haber Ajansı
Ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, Paris Olimpiyatları için Ordu’da kampa girdi

2024 Paris Olimpiyat Oyunları için Ordu’da kampa giren ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, “Tekrar olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. Zira bunu başarabilecek güç ve yetenekte olduğumu düşünüyorum” dedi.

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için hazırlıklarını sürdürüyor. Sürmeneli, Eylül ayının sonuna kadar Ordu Yeni Stadyumu’nda yer alan boks idman salonunda hazırlıklarına devam edecek.

“Kadınlar olarak tarih yazıyoruz”

Kadın atletler olarak büyük başarılara imza attıklarını aktaran ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, “Avrupa Oyunları’ndan olimpiyat kotası aldık. Sakatlıktan sonra birinci büyük müsabakamızdı ve yeniden şampiyonluk ile sonuçlandı. Şu anda tek büyük tertip olan olimpiyatları düşünüyoruz, tek maksadımız o. Muvaffakiyetin altında yatan en büyük sebep düştüğünde de kalkıp yine idman yapmak. Boks ismine bayanlar olarak tarihi muvaffakiyetler yazıyoruz. İnşallah daha uygunlarını de elde ederiz” dedi.

“Hedefim yine olimpiyat şampiyonu olmak”

Hedefinin tekrar olimpiyat şampiyonu olmak olduğunu, olimpiyatlardan sonraki süreci düşünmediğini belirten Sürmeneli, “Olimpiyatlardan sonra tahminen bıkkınlık gelir boksu bırakırım, tahminen profesyonel yaparız, tahminen de amatör olarak devam ederiz. O nedenle birinci evvel maksadımız olan olimpiyatları geçmemiz lazım ve en son olimpiyat şampiyonu olarak tekrar olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. Zira bunu başarabilecek güç ve yetenekte olduğumu düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Avrupa Oyunları’nda birinci defa şampiyon olarak kota aldıklarını söyleyen Antrenör Şennur Demir ise Busenaz ile 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na hazırlandıklarını tabir ederek, “Güç kampı için Ordu’daki tesisleri kullanıyoruz. Nitekim hoş tesisler var. Maksadımız en güçlü biçimde buradan ayrılıp, turnuvalara çıkmak. Gayemiz 2021 yılında yapılan olimpiyatlardaki üzere altın madalyayı alarak, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmek” diye konuştu.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 yıllık başkan görevi bıraktı

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
30 yıllık başkan görevi bıraktı

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş, görevine veda ettiğini açıkladı.

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş görevi bırakma kararı aldı. Başkan Memiş’in yerine gelecek isim de belli oldu. Hüseyin Memiş’in yönetiminde yer alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi 72 yaşındaki İsmail Bayraktar başkanlık koltuğuna geçecek.

Bayraktar yarından itibaren koltuğa geçerek göreve başlayacak.

Paylaş: