Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Üçüz minik kardeşler birebir grupta ter döküyor

Spor Yayın: 21.09.2023 16:48
İhlas Haber Ajansı
Üçüz minik kardeşler birebir grupta ter döküyor

Amasya’nın Taşova ilçesinde hentbol grubunda forma giyen üçüz kardeşler birlikte ter döküyor.

Taşova Belediyesi Spor Kulübü hentbol branşında forma giyen 6 yaşındaki üçüz kardeşler, 7 kişilik ekibin bir kısmını oluşturuyor. 6 yaşındaki üçüzler Muhammet Buyruk, Ali Eren ve Engin Ege Soyal’ın amaçları ulusal ekipte çaba etmek. Arkadaşları ve Antrenörleri Onur Taş ile birlikte spor salonunda gruplarının başarısı için çaba eden üçüzler, gelecekte isimlerinden kelam edilen sportmenler olmak istiyor. Üçüzlerin ve grubun başından ayrılmayan Antrenör Onur Taş, Taşova Belediyesi Spor Kulübü Lideri Ömer Sayar ve Taşova Gençlik Spor İlçe Müdür Vekili Sercan Şenel, ekibin şampiyon olması için var gücüyle çalıştıklarını söyledi.

Antrenör Onur Taş, “Minik yaş kategorisinde öğrencilerimizle idmanlara başladık. Öğrencilerimizden en ufakları da üçüz kardeşler olarak ekibimize sevinç katıyorlar. İleride kendilerini ulusal atlet olarak görmek istiyoruz. Onların toplumsal yaşantısına katkıda bulunmak, marifet kazandırmak maksadımız. Genelde ikizlere rastlanıyor lakin üçüz duymadım. Üçüz olarak birinci diyebiliriz yani. kadronun yarısını kurmuş bulunmaktayız. İçerisinden birisi de solak, bu da çok değerli. Üçüz olarak nadir hatta birinci diyebiliriz. Avantajları çok küçük yaşta bu spor branşına başlayıp, sporu, hentbolu öğreniyoruz. Bu formda ilerlediklerinde ulusal grupta olacaklar inşallah” dedi.

Taşova Belediyesi Spor Kulübü Lideri Ömer Sayar üçüzlerin kulüplerinde forma giyiyor olmasından memnun olduklarını aktararak, “Çocuklarımızın üçüz olarak hentbol branşında çaba ediyor olmaları, bizi ziyadesiyle memnun etti. Üçüz çocuklarımızla birlikte bizlerinde amaçları var. En büyük amacımız buradan sportmen yetiştirmek lakin en değerlisi toplumla düzgün beşerler yetiştirmek. Üçüzlerimizin tıpkı ekipte, kadronun yarısını omuzlayacak düzeye getiriyor olmamız, spor tarihi açısından değerli bir kırılma olacaktır. Bizim için en büyük kazanımdır” diye konuştu.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngiltere’den Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına “tecavüz” uyarısı 2023’te 42 cinsel saldırı yaşandı

Gündem Yayın: 25.06.2024 19:25
İngiltere’den Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına “tecavüz” uyarısı 2023’te 42 cinsel saldırı yaşandı

Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına yönelik uyarılarını güncelleyen İngiltere Dışişleri Bakanlığı, ülkede 2023’te tecavüz dahil 42 cinsel saldırı vakasının yaşandığını belirterek dikkatli olunmasını istedi.

İNGİLTERE UYARI LİSTESİNİ GÜNCELLEDİ

İngiltere Dışişleri Bakanlığı (UK Foreign, Commonwealth & Development Office), Türkiye’ye seyahat edeceklere yönelik tavsiyelerini güncelledi. Bakanlığın açıkladığı uyarılar arasında ilginç bir madde yer aldı.

“TÜRKİYE’DE GEÇEN YIL 40’TAN FAZLA CİNSEL SALDIRI VAKASI YAŞANDI”

Geçen yıl yaz tatili döneminde Türkiye’de tecavüz dahil olmak üzere 40’tan fazla cinsel saldırı bildirildiği uyarısının yapıldığı güncellemede, “Vakaların çoğu yaz tatili döneminde kıyıdaki turistik bölgelerde meydana geldi” ifadelerine yer verildi. Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Suçlar, otel ve spa çalışanları dahil olmak üzere mağdurun gündüz tanıştığı biri tarafından gece işlendi. Ayrıca tuvalete tek başına giden küçüklere yönelik cinsel saldırılar da yaşandı. Bu durumlarda ekstra dikkatli olun.” denildi.

“DİKKATLİ OLUN”

İngiltereli gezginlere, Türkiye’deyken “her zaman çevrenizden haberdar olmaları, yerel basında çıkan haberleri takip etmeleri ve yerel yetkililerin tavsiyelerine uymaları” tavsiyesinde bulunuldu.

“ŞIRNAK VE HAKKARİ’YE SEYAHAT ETMEYİN”

Türkiye genelinde terörizm, siyasi durum, suçlar, yasalar ve kültürel farklılıklar, açık hava faaliyetleri ve macera turizmi, ulaşım riskleri, aşırı hava durumu ve doğal afetler başlıklarında güvenlik uyarısı yapan, Londra, son güncellemeyi suçlar başlığı altında yaptı. Türkiye- Suriye sınırı, Şırnak ve Hakkari’ye seyahat edilmemesini tavsiyesini korudu.