Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Türkiye’nin meşhur Mardar mısırında hasat başladı

Ekonomi Yayın: 19.08.2023 00:24
Kaynak: İHA
Türkiye’nin meşhur Mardar mısırında hasat başladı

Samsun’un Bafra Ovası’nda yetiştirilen ve Türkiye genelinde ağır talep gören Mardar süt mısırında hasat başladı.

Türkiye genelinde ağır talep gören Bafra’nın Mardar süt mısırının hasadı Çetinkaya Mahallesi’nde başladı. Çetinkaya Mahallesi’nde çabucak her çiftçinin ihtimamla yetiştirdiği meşhur Mardar süt mısırı hasadı 35 derecenin üzerinde hissedilen kuvvetli hava kurallarında yapılıyor. Tarlada mısırın tanesi 4 liradan alıcı buluyor.

Bu yıl dönemin beklentilerinin altında kaldığını belirten çiftçi Dündar Haspulat, Mardar mısırının dönüme yaklaşık 4 bin mısır verdiğini aktardı. Eserlerin; Ordu, Rize, Trabzon ve Artvin’e kadar tüm bölgeye gönderildiğini söyleyen Haspulat, Mardar mısırının bu kadar tutulmasının ve lezzetli olmasının kaynağı olarak da bölgenin toprağını ve havasını işaret etti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da çıkan yangınlar havadan ve karadan müdahale ile söndürüldü

Manşet Yayın: 22.09.2023 22:56
Safranbolu’da çıkan yangınlar havadan ve karadan müdahale ile söndürüldü

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde iki ayrı noktada çıkan orman yangını ile ot yangını havadan ve karadan müdahaleyle evlere sıçramadan söndürüldü.

AW036668 07 scaled
Safranbolu ilçesinde Sucuini mevkiindeki çiftlik evlerin bulunduğu ormanlık alanda yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı sonucu bölgeye yönlendirilen iki yangın söndürme helikopterinin yanı sıra Orman İşletme arazözleri ve Safranbolu Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.
AW036668 04 scaled
Öte yandan Yazıköyü içerisinde çıkan örtü yangını ise evlere sıçramadan bölgede orman yangınında bulunan ekipler tarafından söndürüldü. (İHA)