Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Türk Sanat Müziği Korusu Öğretmenler İçin Söyledi

Gündem Yayın: 24.11.2022 11:43
Türk Sanat Müziği Korusu Öğretmenler İçin Söyledi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Karabük Valiliği koordinasyonunda Karabük Türk Müziği Topluluğu Derneği tarafından Öğretmenler Günü Özel Konseri düzenlendi.

Şef Sadık Hüner yönetiminde Hicaz, Hüseyni, Uşak, Segah, Acemkürdi ve Muhayyer-Kürdi Makamlarında birbirinden güzel eserleri seslendiren Türk Sanat Müziği Korusu dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Konser sonunda eşi Özlem Aras Gürel ve protokol üyeleri ile birlikte sahneye çıkan Vali Fuat Gürel, Şef Sadık Hüner başta olmak üzere Sazlarda ve Koroda yer alan Karabük Türk Müziği Topluluğu Derneği üyelerine muhteşem gece için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Konser Vali Fuat Gürel ve protokol üyelerinin sahneye çıkarak Bir Başkadır Benim Memleketim şarkısını seslendirmeleri ile sona erdi.

100.Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen Öğretmenler Günü konserine Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Yusuf Küçükbaşol, kurum müdürleri ve eşleri, STK Temsilcileri ve sanat severler katıldı. (Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”