Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

TSO vekillerden “3 Nisan Sanayi Günü Olsun” desteği istedi

İlçe Haberleri Yayın: 04.10.2023 04:24
İhlas Haber Ajansı
TSO vekillerden “3 Nisan Sanayi Günü Olsun” desteği istedi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Fatih Çapraz, oda olarak Eylül ayında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça ile bölge firmalarının savunma sanayii alanında üretim yapmalarının teşvik edilmesi, ana yüklenicilerle çalışma ortamı oluşturulması ve küme üyeleri arasında bilgi paylaşımının sağlanması için işbirliği sözleşmesi imzaladıklarını belirten Çapraz, “İlimiz için önemli bir dönüm noktası olacağını düşündüğümüz savunma sanayiinin yatırım imkanlarını ve potansiyellerini değerlendirmek amacıyla düzenlediğimiz program ve SAHA İstanbul İrtibat Ofisi’nin açılması bir başlangıç olarak odamız vizyonunu ortaya koymaktadır” dedi.

İstanbul merkezli kurulan Karabük Sanayici İş Adamları Derneği (KASİD) Başkanı Çetin İpek ve yönetim kurulu üyelerinin KTSO’yu ziyaret ettiğini, AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın katılımları ile Müşterek Meslek Komite Toplantısı gerçekleştirdiklerini anlatan Çapraz, “Karabük ekonomisinin sorunları ve çözüm önerilerini anlatan bir konuşma yaptık. Aynı zamanda on meslek komitesinin temsilcileri tarafından meslek grupları ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri sayın vekillerimize üyelerimiz tarafından aktarıldı” diye konuştu.

“3 Nisan Sanayi Günü Olsun” kampanyası

KTSO’nun organize ettiği “3 Nisan Sanayi Günü Olsun” kampanyasına milletvekillerinin desteğini talep ettiklerini vurgulayan Çapraz, “Karabük’ün gelişmesinde ve kalkınmasında büyük önem arz eden Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi ve Lojistik Merkezi’nin faaliyete geçmesi için yapılan çalışmaları, ülkemizin en büyük limanlarından biri olan ve ihracat için büyük öneme sahip Filyos Limanı’nın şuan BOTAŞ tarafından doğalgaz çıkarma nedeniyle kullanılamıyor olmasının dezavantajları ve bu konuda biran önce limanın açılmasının sağlanması, kurucu ortağı olduğumuz Karabük Üniversitesi Teknokent’in hizmet alanına ihtiyaç duyması nedeniyle genişleme çalışmalarının yapılması, sektörel bazda teşvik sistemine geçilmesi konusunda çalışmaların yapılması, KOBİ’lere yönelik ihtisaslaşmayı sağlayacak küçük sanayi siteleri kurulması, Yenice ilçemizin Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için beklentilerini, emek yoğun sektörlerde SGK desteğinin sağlanması konusunda görüşlerimizi belirttik” ifadelerine yer verdi.

Karabük TSO’nun proje ortağı olduğu “Bebek Giyiminin Ekolojik Ürünle Buluştuğu Nokta: Tarihi Dokuma Eflani Cember Bezi” projesi açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Çapraz, projede kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden olan Eflani cember bezinin coğrafi işaret aldığını aktardı. Çapraz, “Son olarak, KTSO olarak İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve demir çelik organizasyonlarının başında yer alan METAL EXPO fuarına katılım sağladık. Karabük’ün önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan üyelerimizin ve ülkemizin önemli firmalarının stantlarını ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Sektörün önemli ve duayen isimleri ile istişare etme fırsatı yakaladık. ’3 Nisan Sanayi Günü’ olarak kutlanmalı ve tescillenmeli çabamız için fuara katılan firmalardan destek istedik” dedi.

Yorumlar

  1. […] Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Türkiye’nin gururu olan yerli ve milli otomobil TOGG’u teslim aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılan kura çekiminde yer alan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’na TOGG teslim edildi. Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan yerli ve milli elektrikli aracı TOGG’un T10X modeli artık Karabük TSO’da hizmet verecek. Aracı teslim alan Karabük TSO Başkanı Fatih Çapraz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bizler TOBB’a bağlı odalar olarak başkanımızın her zaman yanında olduk. Görüldü ki Türk iş dünyasının hedefleri doğrultusunda desteklendiğinde başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi. Türkiye’nin yerli ve milli aracını Karabük’te sergilemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Çapraz, “Bu aracı Cumhuriyet’imizin 100. yılında Karabük iş dünyasına kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Biz TOGG’u yalnızca bir araç olarak değerlendirmiyoruz. O çağdaş ve akıllı bir cihaz. Buna ek olarak unutulmaması gereken bir özelliği de sıfır emisyon üreten, kirlilik oluşturmayan, çevreye saygılı olması dolayısıyla gelecek nesillere bırakacağımız çok kıymetli bir mirastır” diye konuştu. Öte yandan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen T10X model elektrikli araç, vatandaşların dikkatini çekmeye de devam ediyor. Almanya’dan gelen gurbetçi İsa Işık, TOGG’u görünce gururlandığını söyledi. (Yusuf Korkmaz) […]

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Gündem Yayın: 13.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 106 yaşındaki yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu.

Olay, Atatürk Mahallesi Sağlık Sokak’ta meydana geldi. Şaziye Demiralp (106) isimli kadını bahçede hareketsiz bir şekilde yatan gören komşuları durumu polis ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde yaşlı kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemenin ardından Demiralp’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Paylaş: