Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Trafik Tescil Şubesi Hizmete Girdi

Zonguldak Yayın: 07.04.2015 07:27
Trafik Tescil Şubesi Hizmete Girdi

ZONGULDAK Polis teşkilatının kuruluşunun 170. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü binasında yenilenen trafik tescil şubesinin açılışı gerçekleştirildi.
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve yaklaşık 5 ay önce tadilatına başlayan trafik tescil şubesinin yenilenmesinin ardından açılışı bugün gerçekleştirildi.
Polis teşkilatının kuruluşunun 170. yıldönümü etkinlikleri kapsamında açılışı gerçekleştirilen trafik tescil şubesi açılış programına Zonguldak Valisi Ali Kaban, Vali Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Camgöz, İl Jandarma Alay Komutanı Haluk Selvi, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Özbakır, daire müdürleri, polis teşkilatı mensupları ve davetliler katıldı. Açılış kurdelesini Vali Ali Kaban, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Camgöz, AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Özbakır kesti. Açılışın ardından protokol ve davetliler tadilatı yapılan ve yeniden dizayn edilen trafik tescil şubesini incelediler.
Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Zonguldak Valisi Ali Kaban’a yeni uygulamaya geçilen görüntülü ve sesli trafik uygulaması hakkında bilgiler verdi.
Trafikte artık video ve ses kayıtlı uygulama olacağını söyleyen İl Emniyet Müdürü Osman Ak, yapılan uygulamadan video izletti. Daha sonra programa katılan konuklara ikramda bulunuldu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.