Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tosya’da Mobilya Üst Yüzey İşlem Kursu Açıldı

Kastamonu Yayın: 11.04.2015 07:59
Tosya’da Mobilya Üst Yüzey İşlem Kursu Açıldı

KASTAMONU ‘nun Tosya ilçesinde Mesleki Eğitim Merkezi ve Tosya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde mobilya üst yüzey işlemleri kursu açıldı. Kursun açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eyüp Gür, Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili Mustafa Delebe, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tahsin Uskan katıldı.Açılan mobilya üst yüzey işlemleri kursuyla; sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanların yetişmesi, mobilya üst yüzey işlemciliği hakkında farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Eğitime katılan kursiyerler teorik eğitimlerin yanında selülozik dolgu ve parlak vernik yapmayı, poliüretan dolgu ve parlak vernik yapmayı, polyester dolgu ve vernik yapmayı, su bazlı dolgu ve parlak vernik yapmayı öğrenecek, bu işlemlerde vernik, tiner, zımpara uygulamalarını tekrar ederek bilgilerini pekiştirecekler. Aynı zamanda seriüretim vernikleme teknikleri hakkında bilgi edinecekler.
Boya ve vernik işlemlerinin temiz ve kurallara uygun olarak yapılması şartı arandığından sektörün gelişmesi ve kalitenin artırılması adına çalışanların mesleki yeterlilik belgesi önem arz ediyor.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedince refleksi sayesinde ölümden kurtuldu

Gündem Yayın: 23.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedince refleksi sayesinde ölümden kurtuldu

Artvin’de dün gece fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedip düşen şahıs çıktığı terasın tuvaletin penceresine tutunarak hayatta kaldı. Yardımına ise itfaiye ekipler yetişti.

Olay saat 02.00 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hastane caddesinde bulunan teras üzerinde Artvin manzarası ile fotoğraf çekmek isteyen G.Ö. (23) dengesini kaybederek düştü. Bu sırada G.Ö. alt kattaki tuvaletin penceresine tutundu. Metrelerce yükseklikte kurtarılmayı bekleyen 23 yaşındaki genci gören ve olaya ilk müdahaleyi yapan vatandaşlar, genci tuvaletin camından çekmeye çalıştı. Tuvalet camının küçük olmasından dolayı camdan sığamayan G.Ö.’yü olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri kurtardı.

Paylaş: