Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tosya’da iki katlı ev tamamen yandı

Kastamonu Yayın: 29.03.2017 08:58
Tosya’da iki katlı ev tamamen yandı

KASTAMONU ‘nun Tosya ilçesi Yenidoğan köyünde çıkan yangında iki katlı ev tamamen yandı. Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezine 10 kilometre mesafede bulunan Yenidoğan köyünde Şerafettin Bayrak’a ait evin mutfak kısmında yangın çıktı. Yaklaşık 2 saat süren söndürme çalışmasına rağmen ev tamamen yanarken, itfaiye yangının çevre evlere sıçramasını önledi. İtfaiye ekipleri yangın sonrası soğutma çalışması yaptı. Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Dünya Yayın: 17.07.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı
Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Samsun’un Vezirköprü Sulama Barajı’nda kuraklık nedeniyle suyun kritik seviyeye indiğini belirten Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Çiftçimiz suyu idareli ve kontrollü kullanmalı” dedi.

Son yıllarda Türkiye’de ve Vezirköprü’de yaşanan kuraklığın git gide artığını belirten Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Ülkemizi ve özellikle ilçemizi etkileyen bir kuraklık yaşıyoruz. Bu kuraklıktan barajlarımızda nasibini aldı. Geçmiş yıllardaki verilere göre tam dolu olarak sulama sezonuna başlayan barajlarımız, bu yıl sezona yaklaşık yüzde 55 doluluk oranıyla girdi. Üstüne bir de nisan yağmurlarının yağmaması nedeniyle çiftçimiz hububat sulamaları yapılınca barajlarımızdaki su kritik seviyeye indi” diye konuştu.

Açıklamalarına devam eden Kaya, “Bu kuraklık sorununun önüne geçebilmek için, tüm çiftçilerimizin suyu idareli ve kontrollü kullanmaları, ayrıca sulamasını düzenli olarak takip ederek suyu israf etmemesi gerekiyor. Kalan suyun son derece dikkatli ve bilinçli kullanılması artık zaruridir” şeklinde konuştu.

Paylaş: