Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Topçam Şenlikleri coşkuyla başladı

Yaşam Yayın: 30.07.2023 16:38
Topçam Şenlikleri coşkuyla başladı

Tokat Belediyesinin ev sahipliğinde 23’üncüsü düzenlenen Topçam Şenlikleri coşkuyla başladı.
Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen Topçam Şenlikleri’nde Tokat Halk Oyunları ekipleri, mehteran, flyboard gösterileri ve yemek yeme yarışmaları düzenleniyor. Yemek yeme yarışmaları yanı sıra meşhur Tokat kebabı yapma, hızlı yaprak sarma, yarıç tırtıl tatlısı yapma yarışmaları yapıldı. Yarışmalarda birinci gelenler altın ile ödüllendirildi. Festival boyunca yarışmalar, etkinlikler sürpriz hediyeler ve konserler yer almaya devam ediyor. Topçam Şenlikleri’nde Tokat esnafı da Yeşilırmak kenarında kurulan 80 dükkanda ziyaretçilere hizmet vermeye devam ediyor. 10 gün boyunca sürecek festivalde birbirinden önemli sanatçılar sahne alacak.

“Tokat’ımızın da hasretle, iple çektiği bir şenliktir”
Şenliğin coşkuyla başladığını belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Tokat’ımızın da hasretle, iple çektiği bir şenliktir Topçam Şenlikleri. 10 gün süren ve bu 10 gün boyunca da halkımızın, Tokat’taki insanlarımızın heyecanla gezdiği, vakitler geçirdiği eğlendiği zamanı oluşturuyor. Bununla beraber unutulmaya yüz tutmuş Tokat’ın el sanatı ürünlerinin sergilendiği ve insanların belki kışlık ihtiyaçlarını giderdikleri alanımız var. Esnaf kardeşlerimiz de burada satışlar yaptı. Tokat’a bekliyoruz, Tokat’ın tarihini keşfetmeye, Tokat’ın gastronomisinin damak çatlatan lezzetlerini keşfetmeye ve güzel el sanatlarının nasıl yapıldığını keşfetmeye bekliyoruz” dedi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARBARTINDER’den kadın mahkumlarına yönelik proje

İlçe Haberleri Yayın: 25.05.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı
KARBARTINDER’den kadın mahkumlarına yönelik proje

Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanarak hibe desteği almaya hak kazanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi imza töreni Vali Mustafa Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti.

Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi hibe desteği almaya hak kazandı.

Projenin imza töreni Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşti. Projeyle Karabük T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan kadın mahkumlara yönelik düzenlenecek mesleki eğitimler ile hayatlarına yararlı olabilecek beceriler kazanmaları ve tekrar suça karışmalarının önlenmesi hedefleniyor.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Fikret Erdoğan ve Müdürlük personelinin de yer aldığı imza töreninde, Vali Mustafa Yavuz, “Derneğimizi tebrik ediyorum. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş: