Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

TOKİ’den Muhtaç Ailelere Konut Satışı

Gündem Yayın: 16.04.2015 14:30

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için Bulak Köyü sınırları içinde yaptırılan 2+1 66 adet konutun satışı için başvurular başladı.
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için Bulak Köyü sınırları içinde 2+1 nitelikte inşa ettirilen 66 adet konut Vakıf Mütevelli Heyetinin 13.04.2015 tarih ve 2015-14/12 nolu kararı gereğince satışa sunulacaktır.
2+1 Konutların maliyeti 35.100-TL olup fayda sahipleri 270 ay sabit taksit ile geri ödemelerini gerçekleştirecektir. Başvuru sayısının satışa sunulan konut adedinden fazla olması durumunda, daha sonra belirlenecek yer ve tarihte noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.
Karabük Merkez İlçe mahalle ve köy sınırları içerisinde en az 1 (bir) yıldır ikamet edenlerin söz konusu konutlara başvurularını 15.04.2015-15.05.2015 tarihleri arasında Valilik binası giriş katında bulunan Tek Adımda Hizmet Bürosuna şahsen yapmaları gerekmektedir.
Başvuru şartları ve istenilen belgeler;
BAŞVURU ŞARTLARI
Başvuru sahiplerinin aşağıda yer alan özellikleri taşıması gerekmektedir.
TC vatandaşı olmak, 21 yaş ve üzerinde olmak, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmaz, Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, 3294 sayılı Kanun’a uygunluğu ilgili SYD Vakfı tarafından tespit edilmek ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yardım alıyor veya alabilecek durumda olmak, Konutların bulunduğu yerde(il ya da ilçe ise o il ya da ilçe; büyükşehir olan yerlerde İl Vakfınca başvuru alındığı durumlarda büyükşehir belediye sınırları içerisinde yer alan ilçelerde) en az bir yıldır ikamet etmek, Kendisi ile eşinin velayeti altındaki çocuklarının mülkiyetinde herhangi bir konutu bulunmamak, Bir hane halkı adına (yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına) yalnızca bir adet başvuru yapmak, TOKİ konutlarından satın almamış olmak ve TOKİ konut kredisi kullanmamış olmak.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
Başvuru sahipleri: Nüfus cüzdanı fotokopisini, İkametgâh ilmühaberini (Konutların yapılacağı yer sınırları içerisinde en az 1(Bir) yıldır ikamet ettiğine dair), T.C. Kimlik Numaraları (bütün aile bireylerinin), Ayrıca, engelli vatandaşlarımız engelli kimlik kartının fotokopisini veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu(en az %50 engelli olduğuna dair) İbraz edeceklerdir.
Başvuru sahibi ayrıca başvuru formunda istenilen diğer belgeleri vermekle yükümlüdür. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedeceklerdir.
Yukarıda yer alan başvuru şartlarına sahip olan; 1. Kategori olan “En az %50 engelli vatandaşların” 2. Kategori olan ” Diğer alıcı adaylarının”
Başvuruları ayrı olarak 2 kategoride kabul edilecektir.
3294 sayılı kanun kapsamında bulunan engelli vatandaşlar için söz konusu il/ilçede yapılacak toplam konut sayısının %10’una kadar kontenjan ayrılacaktır. Yüzde hesaplaması sonunda 0,1’lik artış bile engellilerin lehine bir üst tam sayıya tamamlanır.
HAK SAHİPLERİNİN BELİRLENMESİ
Başvuruların yapılmasının ardından Vakıf tarafından hakkında 3294 sayılı kanun kapsamında olduğuna dair Vakıf Mütevelli Heyet Kararı alınanlar arasından konut hak sahiplerini belirlemek üzere TOKİ tarafından belirlenecek yer ve tarihte, asil ve yedek fayda sahipleri kurası noter huzurunda çekilecektir. Kurada % 50 oranında yedek liste belirlenecektir” denildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.