Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Tokatlı Kanyonu Doğa Turizmine Kazandırılıyor

Gündem Yayın: 27.05.2014 14:46

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı İzleme Komisyonu Üyeleri, Yatırım ve İnşaat Müdürü Ramazan Aydın, Kontrol Mühendisleri ve Müteahhit firma yetkilisi ile birlikte Tokatlı Kanyonuna giderek incelemelerde bulundular

İl Özel İdaresince hazırlanan “Tokatlı Kanyonunun Doğa Turizmi Altyapısını Güçlendirme Projesi” Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına 2013 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına teklif edilmiş ve BAKKA tarafından kabul edilmesi sonucunda ihalesi yapılarak 21.05.2013 tarihinde sözleşmesi imzalanıp işe başlanmıştı.

Proje kapsamında yer alan faaliyetler 22.05.2014 tarihi itibariyle tamamlanmış olup, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve proje ekibi, Zonguldak İlinden gelen BAKKA Nihai İzleme Komisyonuna yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vermiş, BAKKA Nihai İzleme Komisyonu da yapılan tüm çalışmaların projesine uygun olarak tamamlanmasından duydukları memnuniyeti belirtmek suretiyle projenin zamanında bitirilmiş olmasında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederek izleme programını sona erdirmişlerdir.

Genel Sekreter Mehmet Uzun yapılan inceleme ile ilgili olarak “Tokatlı Kanyonunun Doğa Turizmi Altyapısının Güçlendirme Projesi (Turizme kazandırdığımız cam terasa ilave olarak görselliği daha da güçlendirmek için şelale projesi ve yürüyüş yolları olarak) İl Özel İdaremizce 2013 yılında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına teklif edilmiş ve Ajans tarafından kabul edilmiştir. Bu tür projelerin zamanında ve teklif edilen projeye uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çalışmalarımızı süresi içinde tamamladık ve Komisyon üyeleri de yapılan işin uygunluğunu denetlemek üzere buraya geldi. Yapılan inceleme sonunda komisyon projenin uygun olarak tamamlanmış olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Yapılan bu çalışmalar neticesinde Karabük İlimize turizm alanında hizmet etmek üzere yeni bir alan daha kazandırmış olduk” dedi

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”