Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi

Gündem Yayın: 09.08.2022 14:18
Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi

İl Millî Eğitim Müdürü  Nevzat Akbaş, Temel Eğitimde 10.00 Okul projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi”nde  belirlenen plan ve hedefler çerçevesinde  Karabük’te sona gelindiğini belirten  Müdür Akbaş, bu yatırımlar sonunda özellikle 5 yaş grubunda yüzde 92 olan okullaşma oranının kısa sürede yüzde 100’e çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.

Müdür Akbaş; “Bakanımız Sayın Mahmut Özer liderliğinde Valimiz Sayın Fuat Gürel himayelerinde proje kapsamında belirlediğimiz planları hızlı bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyoruz. Proje ile İl genelinde ilçe ve il yöneticilerimiz her zaman olduğu gibi yine hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. En kıza sürede projemizin amacı doğrultusunda iş ve işlemlerimizi bitirmiş olacağız. Şimdiden Karabük’ümüze yapacağımız yatırımlar hayırlı olsun” dedi.

Proje kapsamına alınan ilkokulların tamamındaki öğrencilere yönelik temel becerilerini geliştirmek amacıyla destek eğitim programları hazırlandığını kaydeden Akbaş, “Öğrencilerimize yönelik ilk yardım farkındalık eğitimleri, psikososyal gelişim destek eğitimleri planlandı. Öğrencilerin kültür, sanat ve spor etkinliklerine katılımlarını desteklemek üzere çalışmalar başlatıldı. Bilindiği üzere İlimizin akademik başarısının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da sistematik olarak başarıları artarak devam etmektedir. Yine proje kapsamında öğretmenlerimize öğrenci sağlığı açısından çok önemli gördüğümüz İlk yardım eğitimi verildi, yeni nesil soru yazma becerileri geliştirildi ve bununla birlikte öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeleri bakımından ihtiyaç görülen eğitimler açıldı. İnşallah bu proje başarı çıtamızı daha ileri seviyelere taşıyacaktır.

Birlik ve beraberlik içinde başardığımız bu sürece katkısı olan ve yapmış olduğumuz çalışmalarda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e, değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali Şahin’e, eğitim öğretim sürecinin her safhasında bizlerin yanında olan ve himayelerini her zaman gördüğümüz Valimiz Sayın Fuat Gürel’e, bizlerin hep yanında olan ve işlerimizi titizlikle takip eden Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur Ünal ve Sayın Niyazi Güneş’e, Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili’ye ve çocuklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirmek düstur ve gayretiyle çalışan eğitim ailemizin her bir ferdine teşekkür ediyorum” dedi.

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi”  ile il genelinde ilave 12 Anasınıfı açılması, 15 Okulun fiziki durumunun iyileştirilmesi, 8 Okulda Bilgisayar Sınıfının Oluşturulması ve 20 Okula Destek Eğitimi Odası planlaması yapıldı. Ayrıca okulların eğitim öğretim ortamlarının güçlendirilmesi için okullara fotokopi makinesi, bilgisayar ve eğitim araç gereçleri ile spor malzemeleri temini de yapılacak çalışmalar içindeydi.

Gelinen son nokta itibariyle proje kapsamında yapılması planlanan okullarda iyileştirmelerin yüzde 80’i tamamlanmış olup,  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla Ağustos ayının sonunda okullarda bütün iyileştirmeler tamamlanacak.

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında Karabük’te  seçilen temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek uygulamaya geçirilecek. (Nurettin Acar)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.