Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

TEKNOFEST Final Yolculuğunda Karabük Rüzgarı

Gündem Yayın: 30.03.2022 19:20
TEKNOFEST Final Yolculuğunda Karabük Rüzgarı

(Haber Merkezi) Hayal eden, araştıran, geliştiren, üreten Türkiye için düzenlenen “Zirvedekiler TEKNOFEST Tecrübe Paylaşım Etkinlikleri” sonuçları açıklandı. Karabük Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Roket Takımı ile Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi  Takımı açıklanan sonuçlara göre büyük bir başarı elde etti.

TEKNOFEST’e katılım sağlayan okulların yöneticilerini, öğretmenlerini ve öğrencileri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, başarılarının devamını dileyerek, ” ‘Geleceğin HİSAR’larını İnşa Ediyoruz’ sloganıyla #MilliTeknolojiHamlesi ‘nde iki okulumuz ile biz de varız. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz büyük başarı elde ettiler. İnsan hayatını etkileyen her alanda yapılacak yenilik ve teknolojik gelişme ile uygulanabilir projelere imza atmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarıyorlar. Bu anlamda her zaman ifade ettiğimiz gibi okuyan, analiz edebilen, düşünen, üreten ve keşfeden bir nesil yetiştirme yolunda atılan adımların meyvelerini alıyoruz. Diğer Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız da farklı etkinliklerle Teknofest’e hazırlanmaktadır. Bu yıl Teknofest’te Karabük Rüzgarı esecektir”  dedi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

İŞKUR Müdürü Çalış görevini Sarıçam’a devretti

Manşet Yayın: 05.12.2023 21:10
İŞKUR Müdürü Çalış görevini Sarıçam’a devretti

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Karabük İl Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Mustafa Çalış, düzenlenen törenle görevini Ferhat Sarıçam’a devretti.
İŞKUR Karabük İl Müdürlüğüne yüksek mühendis Ferhat Sarıçam atandı. 2020 yılında Coşkun Güven’in Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanmasından sonra vekaleten İl Müdürlüğü yapan Mustafa Çalış, düzenlenen programla görevi Sarıçam’ devretti. Çalış’a çiçek takdiminde bulunan Sarıçam, bugüne kadar olan çalışmalarından ve katkilarından dolayı teşekkür edip, kendisinin bilgi ve birikiminden faydalanmaya devam edeceklerini söyledi.
Çalış da Sarıçam’a yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.
Evli ve 2 çocuk babası olan Sarıçam, son olarak Karabük Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinde, üniversite-sanayi işbirliği sorumlusu, doktora sonrası araştırma programı sorumlusu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile üniversite arasında bilgi akışını sağlamak amacıyla kurulan proje takip sistemi sorumlusu ve kamu diplomasisi irtibat kişisi olarak görevlerinde bulunmuştu. (iha)