Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tekno-Kıyafet Yarışması düzenlendi

Gündem Yayın: 20.04.2019 14:18
Yazar:
Tekno-Kıyafet Yarışması düzenlendi

Öğrencilerin çok yönlü düşünmelerini sağlamak, bu amaç doğrultusunda yapılan eğitimlerle çocukların ve toplumun bilinç düzeyini artırmak amacıyla atık malzemeler kullanılarak doğa ve sevgi temalı kıyafetlerin tasarlandığı “Tekno-Kıyafet Yarışması” düzenlendi.

Safranbolu Özel Murat Yıldırım Okulları (MY Koleji) Kampüs binasında gerçekleştirilen yarışmaya Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, Şube Müdürü Erdal Üngören, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Safranbolu Özel Murat Yıldırım Okulları Genel Müdürü Rafet Çelen, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Karabük’teki anaokulları arasında yapılan yarışmada öğrenciler ve öğretmenleri sadece atık malzemeleri kullanarak yaptıkları kıyafetleri jüri üyelerine sergiledi. Jürinin değerlendirmesi sonucunda Karabük Üniversitesi bünyesinde açılmış olan Demir Çocuk Anaokulu öğretmeni Hülya Kapucuoğlu ve öğrencisi Elif Asude Özkan birinciliğe layık görüldü.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avrupa Boks Şampiyonası’nda 3 kadın boksör altın madalya yolunda

Spor Yayın: 24.04.2024 13:14
Avrupa Boks Şampiyonası’nda 3 kadın boksör altın madalya yolunda

Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası’nda yarı finale adını yazdıran Buse Naz Çakıroğlu, Busenaz Sürmeneli ve Büşra Işıldar, final için ringe çıkacak.

Sırbistan’ın ev sahipliğinde 15-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası’nda ringe çıkan Buse Naz Çakıroğlu, Busenaz Sürmeneli ve Büşra Işıldar yarı finale yükselerek ve madalyayı garantiledi. 52 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, çeyrek final maçında İspanyol rakibi Marta Lopez Del Abbol’u mağlup ederken; 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ise Rumen Marin Andrea Loredana’ya 5-0’lık üstünlük sağladı. 75 kiloda mücadele eden Büşra Işıldar da İtalyan rakibi Galizia Jessica’yı yenerek adını yarı finale yazdırdı. 3 milli boksör de bu başarılı sonuçlarla yarı finale yükselerek şampiyonada madalyayı garantiledi. Gizem Özer ve Esra Yıldız Kahraman ise çeyrek finalde elendi.

Avrupa Boks Şampiyonası’nda yarın yapılacak yarı final müsabakalarında program şöyle:

Buse Naz Çakıroğlu – Venelina Poptoleva (Bulgaristan)
Busenaz Sürmeneli – Jessica Triebelova (Slovakya)
Büşra Işıldar – Aoif Rourke (İrlanda)

(İHA)