Öğrencilerin çok yönlü düşünmelerini sağlamak, bu amaç doğrultusunda yapılan eğitimlerle çocukların ve toplumun bilinç düzeyini artırmak amacıyla atık malzemeler kullanılarak doğa ve sevgi temalı kıyafetlerin tasarlandığı “Tekno-Kıyafet Yarışması” düzenlendi.
Safranbolu Özel Murat Yıldırım Okulları (MY Koleji) Kampüs binasında gerçekleştirilen yarışmaya Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, Şube Müdürü Erdal Üngören, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Safranbolu Özel Murat Yıldırım Okulları Genel Müdürü Rafet Çelen, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Karabük’teki anaokulları arasında yapılan yarışmada öğrenciler ve öğretmenleri sadece atık malzemeleri kullanarak yaptıkları kıyafetleri jüri üyelerine sergiledi. Jürinin değerlendirmesi sonucunda Karabük Üniversitesi bünyesinde açılmış olan Demir Çocuk Anaokulu öğretmeni Hülya Kapucuoğlu ve öğrencisi Elif Asude Özkan birinciliğe layık görüldü.