Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Zonguldak’ta tartıştığı adamı ayağından vurdu

Gündem Yayın: 04.10.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta bir kişi, önceden aralarında husumet olduğu iddia edilen adamı ayağından silahla yaraladı. Zanlı olaydan sonra yakalanırken, hastaneye kaldırılan yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay, sabah 09.00 sıralarında Asma Mahallesi Avni Cinel Caddesi üzerinde meydana geldi. İddialara göre, önceye dayalı aralarında husumet olduğu iddia edilen İ.K. ile Aziz A. bir çayevinin önünde tartışmaya başladı. Büyüyen tartışma kavgaya dönüşünce İ.K. belinden çıkardığı silahla 34 yaşındaki Aziz A.’yı yaraladı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Aziz A.’yı ilk müdahalenin ardından Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Sağ ayağından yaralanan Aziz A.’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayın zanlısı İ.K. ise suç aleti ile birlikte ekiplerce yakalandı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Geleceğin Doktorları Mezun Oldu

Karabük Yayın: 13.06.2024 11:34
Geleceğin Doktorları Mezun Oldu

Karabük Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Tıp Fakültesi mezunları Prof. Dr. Saadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen törenle uğurlandı. Tıp Fakültesinden mezun olan 82 öğrenci, hekimlik yemini ederek mesleğe ilk adımı attı.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Saadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Kahraman, akademik ve idari personel, öğrenciler, aileleri ve davetliler katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, “Mezuniyet törenleri insan hayatındaki önemli günlerden bir tanesidir. Bu mezuniyette bizim önce öğrencimiz olan fakat şimdi genç doktorlarımız olan evlatlarımızın önemli bir günü. Onun için onları tebrik ediyorum” dedi.

Gelecegin Doktorlari Mezun Oldu2 jpg

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, “Bugün burada geleceğin sağlık profesyonellerini, öğrencilerimizin mezuniyet töreninde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu anlamlı günün gurur kaynağı olan sizler uzun ve zorlu bir eğitim sürecinin ardından mesleğinizin en önemli aşamasına ulaşmış bulunuyorsunuz. Bugün mezuniyet belgelerinizi alarak yeni bir hayata adım atıyorsunuz. Bu belge sadece akademik başarınızın bir sembolü değil, aynı zamanda toplumunuza karşı olan sorumluluğunuzun da bir göstergesidir. Sizlerden her zaman etik değerleri gözeterek, insan onuruna saygı duyarak ve mesleğinizi en iyi şekilde icra ederek topluma hizmet etmenizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KBÜ Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci, “Altı sene önce bu mesleği insanların hayatına dokunabilmek ve onların yardıma en muhtaç olduğu anlarda yardımlarına koşabilmek için seçtim. Altı yıl boyunca gösterdiğim gayretin bugün burada karşılığını alıyor olmak benim için gerçekten gurur verici. Bu zorlu yolda beni her zaman destekleyen, düştüğümde kaldıran, bana her zaman inanan canım aileme sizlerin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 Yılı Eğitim-Öğretim yılında 82 öğrencisini mezun etti. Tıp Fakültesinde derece ile mezun olan öğrenciler, birinci Benan Kahveci, ikinci Buket Donuk, üçüncü Dilara Coşkun oldu.

Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci, Fakülte kütüğüne pirinç plakadaki ismini çaktı.

Tıp Fakültesinin mezun olan öğrencileri daha sonra yemin ederek, hekimliğe ilk adımlarını attılar.

Mezuniyet töreninin sonunda KBÜ’lü mezunlar keplerini coşkuyla fırlatarak hekimliğe “Merhaba” dedi.