Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Gereksiz ve Asılsız İhbarlar Bıktırdı

Manşet Yayın: 25.09.2023 14:40 |Güncelleme:27.12.2023 16:30
Gereksiz ve Asılsız İhbarlar Bıktırdı

112 Acil Çağrı Merkezini arayarak gereksiz ve asılsız ihbarda bulunarak meşgul ettikleri tespit edilen kişilere idari para cezası uygulanacak,  ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

Karabük’te  112 Acil Çağrı Merkezi ‘ne gelen gereksiz ve asılsız çağrıların arması üzerine Valilik tarafından uyarı yapıldı.

Yapılan uyarıda; bugüne kadar alınan 771.232 çağrının içersinde yüksek oranda asılsız ve gereksiz çağrının yapıldığına dikkat çekilirken, 112 çağrı merkezine arayarak gereksiz ve asılsız ihbarda bulunarak meşgul edenlere idari para cezası uygulanarak suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

Gereksiz çağrıların acil yardım için bekleyen kişilerin 112’ye ulaşmalarında zaman ve kaybı ile birlikte maddi ve manevi kayıplara yol açacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Karabük 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü “112 Acil Durumda Tek Numara” sloganıyla 10.02.2021 tarihinde tüm acil yardım numaralarının tek çatı altında birleştirilmesiyle hizmet vermeye başlamıştır.

112 Acil çağrı Merkezimiz aktif olduğu tarihinden itibaren bugüne kadar alınan 771.232 çağrının içerisinde yüksek oranda asılsız ve gereksiz çağrı olduğu sistem incelenmesi ve analizinden anlaşılmıştır.

Gereksiz çağrılar için acil yardım bekleyen kişilerin “112” ye ulaşmalarında zaman kaybı ile birlikte maddi ve manevi kayıplar ile sonuçlanmaktadır.

Bu nedenle 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak gereksiz ve asılsız ihbarda bulunarak meşgul ettikleri tespit edilen kişilere 5442 sayılı İl İdare Kanunu ‘nun 9/Ç, 11/C ve 66’ncı maddeleri ve 5326 sayılı kabahatler Kanununun 32. Maddesi istinaden idari para cezası uygulanacaktır.
Ayrıca fiilleri Türk Ceza Kanunu kapsamına girenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.” (Yusuf Korkmaz)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Spor Yayın: 21.02.2024 13:39
İhlas Haber Ajansı
Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Alman ekibi Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel ile sezon sonunda yollarını ayıracaklarını duyurdu.

Almanya Bundesliga’da lider Bayer Leverkusen’in 8 puan gerisine düşen Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel’in sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı. Konuyla ilgili Bavyera ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Bayern CEO’su Jan-Christian Dreesen, “Açık ve güzel bir görüşme sonrasında işbirliğimizi yaz aylarında karşılıklı olarak sona erdirme kararına vardık. O zamana kadar kulüpteki her birey, Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga’da mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmak için elinden geleni yapacak” ifadelerini kullandı.

Tuchel de ayrılık kararı hakkında yaptığı açıklamada, “Bu sezonun bitmesiyle birlikte yollarımızı ayırma konusunda anlaştık. O zamana kadar ben ve teknik ekibim, maksimum başarıyı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz sezon Julian Nagelsmann’dan Bayern Münih teknik direktörlüğünü devralan 50 yaşındaki Tuchel, 45 maçta 28 galibiyet, 11 mağlubiyet ve 5 beraberlik aldı.