Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Tabib Odası Başkanı Aksakal’dan Rektör Uysal’a Ziyaret

Gündem Yayın: 14.06.2014 13:08

Yeni görevine başlayan Türk Tabipleri Birliği Karabük Tabip Odası Başkanı Dr. Gökhan Aksakal Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Aksakal; “Karabük Tabip Odası olarak ilk amacımız, Karabük’ te bulunan meslektaşlarımızı bir çatı altında toplamak. İş huzuru ve iş barışını sağlayarak sağlıkta bütünlüğü oluşturmaktır. Üniversitemiz ve Karabük’te bulunan tüm sağlık personelleriyle beraber Karabük’ün sağlık problemlerini ortadan kaldırmak için biz sağlıkçılar olarak elimizden geleni yapacağımızı düşünüyoruz. Arkadaşlarımın gözlerinde bu amacı görüyorum. Karabük’te olan son zamandaki değişikliklerle Karabük’ün sağlık alanındaki kalitesini, daha ileriye taşıyacağız. Üniversitemiz hızla büyümekte ve Karabük’ün sağlığındaki büyümede Üniversitemizin motor güç olacağına inanıyorum. Bu konuda hızlı atılımlar da başladı bu yüzden kendi adıma çok mutluyum.” dedi. Yeni görevinde Karabük Tabip Odası Başkanı Dr. Gökhan Aksakal’ a başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “İnşallah görev süresince çok güzel çalışmalara birlikte imza atarız. Biz Karabük Üniversitesi olarak Tıp Fakültemizi açtık. Siz de yakından takip ediyorsunuz ki öğrencilerimiz Zonguldak’ta eğitimlerine devam ediyorlar. Benim de en büyük arzum Zonguldak’ta eğitim alan öğrencilerimizin eğitimlerini Karabük Üniversitesi’nde devam ettirmeleridir. Bunun için de çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu zamana kadar öğrencilerimi Karabük’e getiremeyişimin nedeni Karabük’te bir Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin olmayışıydı. Fakat şimdi oldukça güzel bir bina ile resmen açılmasa da; Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi hizmete girdi. Önümüzdeki günlerde de resmi açılışı gerçekleşecektir. 2014-2015 eğitim öğretim yılının Karabük’te devam etmesi için gerekli başvuruları YÖK’e yaptık inşallah talebimiz uygun görülürse önümüzdeki yıl sizin meslektaşlarınızı Karabük’te eğitmeye başlayacağız. Ben Karabük’te şunu gözlemliyorum. Burada sağlık alanındaki gelişmeler çok hızlı ilerlemekte ve müthiş bir gelişme göstermektedir. Sizlerle iyi ilişkiler içerisinde devam edersek de bu gelişmeler ilerleyen zamanlarda da şüphesiz ki devam edecektir. Ben tekrardan yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ederek başarılarınızı devamını diliyorum.” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: