Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Su Topu’na Karabük’te katıldı

Türkiye Yayın: 28.08.2023 15:28
Su Topu’na Karabük’te katıldı

Nevşehir’de gerçekleşen Su Topu Türkiye Birinciliği müsabakalarında Elazığ takımı Türkiye 4.’sü oldu.
2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi Su Topu Türkiye Birinciliği müsabakaları Nevşehir’de gerçekleşti. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi projesi çerçevesinde Nevşehir’de 21 – 27 Ağustos 2023 tarihlerinde Su Topu Türkiye Birinciliği müsabakaları düzenlendi. Analig Su Topu Türkiye Birinciliği müsabakalarına İzmir, Ankara, Bursa, Edirne, Konya, İstanbul, Kayseri, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Giresun, Karabük, Kocaeli, Antalya, Adana ve Nevşehir’den yaklaşık 300 sporcu ve antrenörleri katılım sağladı. Yüzme havuzunda 5 gün süren müsabakalar sonunda kategorilerinde Elazığ’dan katılım sağlayan kadınlar takımı Türkiye 4.’sü olarak müsabakayı tamamladı.
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, ”Su topu kız-erkek takımlarımız uzman antrenörlerimiz ile birlikte profesyonel liglerde mücadelelerine devam ediyorlar. Bu takımlarımız Anadolu Yıldızlar Ligine de ilimizi temsilen katılarak Türkiye 4.’sü oldu. Su topu branşı bizler için önemli bir yere sahip. Sporcularımıza ve antrenörlerimize bu konuda elimizden gelen tüm destekleri veriyoruz. Aldıkları ve ilimize, bizlere kazandırdıkları başarılardan dolayı sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyoruz” denildi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.