Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Şolt “Alaplı MYO Türkiye’nin en köklü okullarından biri”

Zonguldak Yayın: 05.10.2023 12:48
Kaynak: İHA
Şolt “Alaplı MYO Türkiye’nin en köklü okullarından biri”

Zonguldak’ın Alaplı Meslek Yüksek Okulu’nda 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı sebebiyle ilk kez öğrencilerle tanışma programı organize edildi. Program gün boyunca dolu dolu gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen programa Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Alaplı MYO’nu Spor salonunda bugün 10.30’da başlayan etkinliğin açılış konuşmasını telekonferans yöntemiyle Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü İsmail Hakkı Özölçer yaptı. Ardından öğrencilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Alaplı MYO Müdürü Doç. Dr. Burçin Şolt, Alaplı Meslek Yüksekokulu’nun Türkiye’nin en köklü MYO’larından biri olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi Alaplı meslek yüksekokuluna ve bir üniversite kenti olan Alaplı’mıza hepiniz hoş geldiniz. Uzaktan eğitim süreci sonrasında sizlerle burada yüz yüze olmaktan çok mutlu olduğumuzu belirterek başlamak isterim. Alaplı meslek yüksekokulu Türkiye’nin en köklü MYO’larından biridir. Kuruluşu 1976 yılına dayanan okulumuzda sizlerin üniversite hayatına katkı sunmak için 46 akademik, 32 idari personelle hizmet vermekteyiz. Konusunda uzman ve mesleğinde oldukça donanımlı hocalardan dersler alacaksınız. Bunun farkını meslek yaşamınızda yaşayabileceğinize inancım tam. Okulumuzda halihazırda 8 bölüm 12 program mevcuttur. Alaplı meslek yüksekokulu kampüsünde geçireceğiniz 2 yılın sağlıklı, keyifli ve başarılı olmasını yürekten diliyorum.”

Öğrencilerle tanışma etkinliği gün boyunca sürerken, sırasıyla Öğle yemeği, özel bir Okul Koleji Müzik Grubunun Canlı Müzik etkinliği Alaplı Meslek Yüksekokulu ve Alaplı Gençlik Merkezi işbirliği ile kulüp ve spor branşların tanıtımı, Geleneksel Türk Okçuluğu Tanıtımı, Kısa Voleybol Turnuvası ve Geleneksel Oyunlar Akil ve Zekâ Oyunları ile tamamlandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)