Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sokak kedisini tedavisi için veteriner bulamayınca devlet hastanesine götürdü

Gündem Yayın: 05.09.2023 20:36
İhlas Haber Ajansı
Sokak kedisini tedavisi için veteriner bulamayınca devlet hastanesine götürdü

Trabzon’un Araklı ilçesinde hassas bir vatandaş yaralı gördüğü kediyi tedavi ettirmek için veteriner bulamayınca kucağına alarak hastaneye götürdü. Hastanede sıhhat vazifelileri tarafından yapılan muayenesinde bağırsakları dışarıda olduğu belirlenen hamile kedi karnının dikilmesinin akabinde sıhhatine kavuştu.

Trabzon Araklı İlçesinde Ömer Altuntaş (68) arkadaşları ile parkta otururken etrafta daima gördüğü sokak kedisinin karnından yaralı bir halde yattığını gördü. Çabucak bir veteriner bulmak için sağı solu arayan Altuntaş, sonuç alamayınca bir gazete kağıdının içine koyduğu yaralı kediyi Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi’ne götürdü. Yaralı kediyi gören sıhhat vazifelileri Altuntaş’ın da isteği üzerine tedavi etti. Tedavisi sırasında hamile olduğu anlaşılan kedinin dışarı çıkan bağırsakları içeri alınarak karnı dikildi. Sıhhat memuru İlhami Latife ve takım arkadaşları tarafından yapılan tedavinin akabinde kedi Ömer Altuntaş’a teslim edildi.

Sağlık memuru İlhami Latife, yaralı kediyi kendilerine getiren vatandaşın ricası üzerine yardımcı olduklarını belirterek “Biz yaşatmak için buradayız. İnsanlık vazifemizi yaptık” derken, Ömer Altuntaş ise kendilerini kırmayarak yaralı kediyi tedavi eden sıhhat görevlilerine teşekkür etti.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: