Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sokak hayvanları için güç birliği yapıldı

Türkiye Yayın: 31.07.2023 16:11
Sokak hayvanları için güç birliği yapıldı

Kastamonu Üniversitesi ile Kastamonu Belediyesi arasında sokak hayvanlarının tedavisi, rehabilitasyonu ve öğrencilerin uygulamalı dersleri hususunda protokol imzaladı.
Kastamonu Belediyesi ile Kastamonu Üniversitesi arasında imzalanan yeni protokolle Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü arasında sıkı bir işbirliği olacak. Yapılan protokole göre iki kurum, sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve rehabilitasyonun sağlanmasında kurumsal bir işbirliği içerisinde çalışmalarını yürütecek. Protokol çerçevesinde sağlanan önemli bir işbirliği de öğrencilerin uygulamalı dersleri konusunda oldu. Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri, en az bir öğretim üyesi gözetiminde Kastamonu Belediyesi’ne ait geçici hayvan bakımevinde yapılan uygulamalara katılabilecek.
Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde yeni ve modern bir şekilde oluşturulan hayvan hastanesi Kastamonu Belediyesi’nin sokak hayvanları noktasında yaptığı çalışmalara önemli ölçüde de destek sağlanacak. Kastamonu Belediyesi’ne ait kliniklerde gerçekleştirilen tedavilerin yanı sıra, üniversite kliniklerinin de bu anlaşma çerçevesinde vereceği destekle sokak hayvanlarının tedavisinde önemli bir yol kat edilecek. İki kurum arasında sağlanan bu işbirliği hem sokak hayvanları için yürütülen çalışmalar noktasında hem de üniversite öğrencilerinin eğitimlerinde kıymetli bir çalışma olarak gün yüzüne çıkıyor.
Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde oluşturulan modern ve teknolojik yeni hayvan hastanesi şehir için de önemli bir kazanım olarak varlığını sürdürecek. Hayvan kabulüne başlayan Veteriner Fakültesinin yeni hayvan hastanesi hem çiftlik hayvanları olarak nitelendirilen büyükbaş hayvanların hem de pet hayvanlarının tedavilerini gerçekleştirecek. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araç motorundan kurtarıldı, bu sefer de itfaiye aracının motoruna girdi

Dünya Yayın: 30.05.2024 12:37
İhlas Haber Ajansı
Araç motorundan kurtarıldı, bu sefer de itfaiye aracının motoruna girdi

Tokat’ta bir aracın motoruna sıkışan yavru kedi, itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla kurtarıldı. Korkuyla itfaiye aracının motoruna kaçan kedi, ikinci bir operasyonla güvenli bir alana bırakıldı.

Araç sahibi Selçuk Narin, otomobiline binerken aracının etrafından gelen kedi seslerini fark etti. Kedinin miyavladığını duyan Narin, yavru kediyi çıkarmak için çaba gösterdi. Başarılı olamayan Narin, itfaiyeden yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, motor kısmına sıkışan yavru kediyi kurtarmak için seferber oldu. Zorlu çalışmalar sonucunda yavru kedi araç motorundan çıkarıldı. Ancak korkan kedi bu sefer de Erbaa Belediyesi İtfaiyesine ait kurtarıcı aracının motor kısmına girdi. İtfaiye ekipleri, kendi araçlarının motoruna giren yavru kediyi çıkarmak için bir kez daha harekete geçti. Başarılı bir şekilde kediyi kurtaran itfaiye eri, yavru kediyi alarak caminin kenarında güvenli bir alana bıraktı. O anlar, cep telefonu kamerası ile anbean kaydedildi.