Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şimdi Ne Olacak?

Gündem Yayın: 21.03.2017 14:39 |Güncelleme:22.03.2017 06:37
Şimdi Ne Olacak?

 

Karabük Merkeze 18 kilometre uzaklıktaki Salmanlar Köyü sınırları içinde bulunan Taş Ocağı mevkiinde yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi alanının heyelan Bölgesi olduğu iddia edildi

Karabük Merkeze 18 kilometre uzaklıktaki Salmanlar Köyü sınırları içinde bulunan Taş Ocağı mevkiinde yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi alanının heyelan bölgesi olduğu iddiaları şok etkisi yarattı.

Karabük’ün bir türlü çözümlenemeyen Katı Atık Bertaraf Tesisi konusunun ortaya atılan bu yeni iddia karşısında yeniden çıkmaza gireceği ifade edilirken, konuyla ilgili olarak yetkililerden açıklama yapılması isteniyor.

Edinilen bilgilere göre; Çevre Bakanlığı tarafından harekete geçilerek  zemin etütlerine başlandığı, yapılan zemin etüt raporlarına göre Taş Ocağı Mevkiinin de heyelan bölgesi olduğu ve tesisin yapılmasına elverişli olmadığına dair rapor verildiği öğrenildi.

10 Yıldır yapımı tamamlanamayan adeta yılan hikayesine dönen tesisler belirtildiği üzere yine her şeye rağmen Taş Ocağı Mevkiinde mi yapılacak, yoksa yeni yer arayışına mı çıkılacak kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Öte yandan Heyelan bölgesi olması sebebiyle Aşağı Kızılcaören mevkiinde yapımı yarım kalan Katı Atık Depolama Tesisi inşaatına kaldığı yerden devam mı edilecek şeklinde kamuoyunda yeni bir algı oluşurken,  Fizibilite raporları neticesinde heyelan bölgesi olduğu tespit edilen Yenice Ormanları içindeki eski taş ocağı mevkii için hala ısrar mı edilecek yoksa yeni bir yer arayışına gidilecek?

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.