Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Sıcaktan bunalan çocuklar doğal mineralli olukta serinledi

Bolu Yayın: 16.08.2023 00:26
Kaynak: İHA

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde sıcaklardan bunalan çocuklar, çeşmeden akan doğal mineralli suyun bulunduğu oluğa girerek doyasıya eğlendi.
Türkiye’de tesirini gösteren sıcak hava dalgası Bolu’da da tesirini gösteriyor. Sıcak havalardan bunalan vatandaşlar serinlemenin yollarını yaylalarda ve yüksek rakımlı bölgelerde arıyor. Sıcaklardan bunalan Kılıç ailesinin Yusuf ve Fatma isimli çocukları da serinlemek için oluğa girdi. Mudurnu ilçesine bağlı Hacıhalimler köyü yaylasına bulunan ve doğal mineralli su olan oluğa giren çocuklar doyasıya eğlendi. İlçe halkı tarafından “Acı Su” olarak bilinen çeşmede Yusuf ve Fatma kardeşler unutulmaz bir gün geçirerek sıcak havada serinledi.
“Havuza girerek serinleme fırsatı bulduk”
Suya giren Yusuf Kılıç, “Bugün köylerin yaylalarında güreşlere katıldım. Hava çok sıcaktı dönüşte burada acı suyun yanında bulunan havuza girerek serinleme fırsatı bulduk. Havalar birkaç gün daha sıcak olacakmış bölgemizde öbür bir yerde girebileceğimiz yüzebileceğimiz yer yok. Serinlemek için Hacıhalimler köyü yaylasındaki o havuza girerek serinledik su çok güzel” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Türkiye Yayın: 28.09.2023 10:18
Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verdiği bilgiye göre, Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 09.18’de meydana gelen depremin derinliği 14 kilometre olarak ölçüldü.