Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Serinlemek için denize giderken alevlerin içinde kalmaktan son anda kurtuldular

Video Haber Yayın: 15.08.2023 10:36 |Güncelleme:18.08.2023 16:01
Serinlemek için denize giderken alevlerin içinde kalmaktan son anda kurtuldular

Karabük’te bir otomobil yolda seyir halinde iken motor kısmından alev aldı. Otomobildekilerin denize gitmek için yola çıktıları öğrenilirken, motor kısmından alev alan otomobilde maddi hasar oluştu.

Edinilen bilgiye göre, olay Karabük – Bartın Karayolu Beştepeler mevkiinde meydana geldi. Bartın’da denize gitmek için yola çıkan Ahmet Furkan C. İdaresindeki 06 DGS 468 plakalı otomobil seyir halinde iken motor kısmından biranda alev aldı. Aracını yol kenarına çeken sürücünün imdadına önce yoldan geçen diğer sürücüler yetişti. Yangın tüpleri ile ilk müdahalenin yapıldığı yangın ihbar üzerine olay yerine kısa sürede ulaşan Safranbolu Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Yangın sonrası otomobilin motor kısmında büyük çapta maddi hasar oluştu.(İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kanat Tan: “Bu yıl 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyacımız var”

Spor Yayın: 13.06.2024 08:15
İhlas Haber Ajansı

ING Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Zonguldak Spor Basket 67’de Başkan Kanat Tan, Süper Lig’de mücadele edebilmek için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaç olduğunu açıkladı.

ING Kadınlar Süper Ligi’ne yükselen Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kartal Tan, Koray Atalı ve Buğra Kubalas bugün Site Kapalı Spor Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bir sezon için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Zonguldak’ın Süper Ligi hak ettiğini ifade eden Tan, “Bu renklere gönül veren insanlar olarak Zonguldakspor biliyorsunuz Kırmızı şehit madenci kanının rengi, lacivert de içlerinin tulumunun rengi. Zonguldakspor ismini yaşatmak için Zonguldak Spor Basket 67 Kadın Basketbol takımını kurduk. Kurduktan sonra güçlü transferler yaparak birinci senemizde rekorlar kırarak 1. Lig’e çıktık. Bu süreçten sonra 1. Lig’deki bütçelerimiz de daha büyük arttıktan sonra 1. Lig’de tekrar özellikle Türkiye’de seyirci rekorları kırarak şampiyon olduk. Bu şehrin her şeyin en iyisini hak ettiğine inandığımız için, bu seyircimiz, bu enerjimizle birlikte, hep beraber birlik ve beraberlik içinde, bu konuda mütevazi olamayacağım. Dev bütçeli takımlar arasında şampiyon olup şehrimizi hak ettiği yere Süper Lig’e getirdik.”

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, “Bizim de çevremizde 7 tane holdingimiz var, 28 tane belediyemiz var. Benim görüşüm bu şehirden para kazandıkları için biraz borçlu olduklarını düşünüyorum. Bir de en büyük avantajımız şu; Cumhurbaşkanımızın yeni sponsorluk yasasında, sponsor olduğunuz zaman vergiden düşebiliyorsunuz. Yani bize sponsor olduğu zaman kendisi vergiden de düşebiliyor. Bu yılki bütçemiz 40-50 milyon TL. Yönetim olarak elimizi tabii ki taşın altına koyacağız ama bu paraları verebilecek gücümüz yok. Zamanımız her gün daralıyor. Çok üzülerek sahaya çıkmama durumumuz var. Bu seyirci bunu hak etmiyor. Yani bu şehir bunu hak etmiyor” diye konuştu.