Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Senegal Heyetinden KBÜ’ye ziyaret

Gündem Yayın: 24.11.2021 11:34
Senegal Heyetinden KBÜ’ye ziyaret

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Senegal’in çeşitli üniversitelerinden gelen akademisyenleri makamında ağırladı.
Görüşmede KBÜ ile Senegal’deki üniversiteler arasında yapılabilecek akademik iş birlikleri görüşüldü.
Senegal’de bulunan Virtual University, Universite Du Sine Saloum El-Hadj Ibrahima Niass, Universite Cheikh Anta Diop De Dakar, Universite Assane Seck de Ziguinchor’dan KBÜ’ye ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette, Malick Fall, Abdoulaye Dienh, Mouhamadou Mansour Dia, Alpha Oumarou BA, El Hadji Omar Ndao yer aldı.
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Senegal’den gelen heyete ziyaretleri için teşekkür ederek “Karabük Üniversitesini kendi eviniz gibi görmeniz bizleri mutlu ediyor. Senegal’deki üniversiteler ve KBÜ arasında öğrenci ve akademik personel değişimi ve ikili iş birliklerini arttırmayı hedefliyoruz. Dünya üniversiteleri arasında ilk bin bandında bulunan üniversitemizin kapıları sizlere her zaman açık.” dedi.
Heyet Başkanı ve Universite Cheikh Anta Diop De Dakar Öğretim Üyesi Malick Fall görüşmede “Karabük Üniversitesi olarak bizleri çok güzel karşıladınız. Yerleşkenizi ve laboratuvarlarınızı çok beğendik. Araştırmacılarımız, burada bilimsel çalışmalar yapabilir. Burada Amerika ve Avrupa’daki gibi bir akademik ortam gördük. Ülkemizde olmayan birçok bölüm KBÜ’de mevcut. Yaptığımız anlaşmalarla ortak bilimsel çalışmalarda üniversitenizin imkanlarını kullanmaktan onur duyuyoruz. Senegal’deki akademisyenler Türkiye’deki imkanların farkında değil, gerçekleştirdikleri akademik çalışmaları Fransa’da yapıyorlar. Bundan sonra yönümüzü Türkiye’ye çevirerek iş birliklerini artırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Görüşmeye; KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör Kerim Tanış katıldı. Ziyaret KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın hediye takdimi ile sona erdi.
Heyet ziyaretin ardından Karabük Üniversitesi akademik birimlerine ziyaret gerçekleştirerek bilgiler aldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kukumav kuşunu evinde besledi

Dünya Yayın: 13.07.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Bolu’dan Eskişehir’e giden Estetik ve Plastik Cerrahı Erkan Yanıkoğlu, yol kenarında uçamayan kukumav kuşu buldu. Yanıkoğlu, kliniğinde kukumav kuşunun bakımlarını yaptıktan sonra evinde besledi.

Estetik ve plastik cerrahı Erkan Yanıkoğlu, geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Bolu’da Eskişehir’e giderken yol kenarında uçamayan kukumav kuşuna rastladı. Baykuşun uçamadığını fark eden Yanıkoğlu kuşun yanına yaklaştı. Kuşu kliniğine götürüp bakımlarını yaptıran Yanıkoğlu, daha sonra evine getirerek, balık ve suyla besledi. Kuşun gerekli bakımlarını yapan Yanıkoğlu, Eskişehir’deki evinden kukumav kuşunu Eskişehir DKMP ekiplerine teslim etti.

Kuşla arkadaş olduğunu belirten Erkan Yanıkoğlu, “Hastanede ilk bakımını yaptıktan sonra evime götürerek balıkla besledim ve su içirdim. Oldukça uysal ve arkadaş canlısı görünüyordu. Kolaylıkla bana alıştı ve bir süre birlikte vakit geçirdik. Ardından Milli Parklar Müdürlüğüne teslim ederek doğal ortamına kavuşmasını sağladım” dedi.

Paylaş: