Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sele kapılan iş makinasının enkazı günler sonra kurtarıldı

Türkiye Yayın: 31.07.2023 15:05
Sele kapılan iş makinasının enkazı günler sonra kurtarıldı

Bartın Ulus ilçesinde geçen haftalarda meydana gelen felakette sel sularına kapılan iş makinasının enkazı bulunduğu yerden kurtarıldı.
Geçen 8 Temmuz tarihinde Batı Karadeniz Bölgesi’nde turuncu kodlu uyarılarının ardından sel taşkınları meydana geldi. Ulus İlçe merkez ve Ağaköyü’nde DSİ şantiyeleri de zarar gördü. Park halindeki 29 ton ağırlığındaki iş makinesi de sele kapıldı. Vinç yardımıyla bulunduğu yerden kurtarılan iş makinesinin çalışmalarına katılan Muhammed Dağdeviren, “Temmuz ayının 7’si ve 8’inde olan selde her zamanki gibi sel uyarıları ile beraber her zaman aldığımız güvenli olan dere yatağından 20 metre uzakta ve su yatağından 5 metre yukarıda olan park alanına makinamızı çekmiştik. Buna rağmen gelen sel makinamızın altındaki toprağı oydu. Bundan dolayı makinamız toprak kaymasıyla beraber suya doğru kayma yapmıştır. Bir kısmı suyun içindeydi. Allah’a şükür herhangi bir operatör vesaire can kaybımız olmadı, Sonra enkazı çıkardık. Bütün yetkililerimiz sağ olsunlar geldiler sordular, elimizden geleni yaptılar. Her zaman bizlere yardım ettiler. Kendimiz çıkardık makinamızı düz alana çıkardık. Makinenin altını besledik, güvenli bölgeye aldık şu anda mekanik ve hidrolik aksamda çalışmalar yapacağız. En güvenli halde getirdikten sonra Ankara’ya transfer etmeyi düşünüyoruz, yetkili serviste bakımınızı yaptıracağız” dedi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.