Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şeker Kanyonuna Yeni Köprü

Gündem Yayın: 07.08.2022 12:29
Şeker Kanyonuna Yeni Köprü

Yenice Kaymakamı Yasin Erdem; Şeker Kanyonu’nda yıkılan köprünün yerini alacak şekilde Yenice’yi temsil edecek yeni köprünün inşasına başlanıldığını ve en kısa zamanda çalışmaların tamamlanacağını söyledi

 

Yenice Kaymakamı Yasin Erdem; Şeker Kanyonu’nda yıkılan köprünün yerine, Yenice’yi temsil edecek şekilde yeni köprünün inşasına başlanıldığını bildirdi.

Yenice ilçesinde 26 Haziran’da meydana gelen selin ardından başlatılan çalışmalar  devam ediyor. Yenice Kaymakamı Yasin Erdem beraberinde Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Fahri Kara ile Şeker Kanyonu ve Yazıköy-İncebacaklar köy yolunda devam eden iyileştirme çalışmalarını inceledi.

İncelemeler sırasında yetkililerden bilgi alan Kaymakam  Erdem, yaşanılan afet sonrasında Şeker Kanyonu’nda yıkılan köprünün yerini alacak şekilde Yenice’yi temsil edecek yeni köprünün inşasına başlanıldığını ve en kısa zamanda çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ise yaptığı açıklamada, ilçenin birçok noktasındaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

Selde zarar gören yollardan biri olan Menderes Mahallesi Aşağıköy ana yolunu yenilediklerini belirten Çaylı, “Bu güzergahta ekiplerimiz selden zarar gören kilitli parke taşı sökümüne devam ediyor. Söküm işleminin ardından Menderes Mahallesi Aşağıköy yolunu yenileyerek yeniden kilitli parke döşeyeceğiz” diye konuştu.  (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su tartışmasında kan aktı: 1 ölü, 1 yaralı

Gündem Yayın: 24.06.2024 16:00
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ta su meselesi yüzünden iki aile arasında çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
Olay, akşam saatlerinde Niksar ilçesine bağlı Umurlu köyünde meydana geldi. İddiaya göre, Erdoğan Y. su meselesi yüzünden komşusu Selahattin Türk ile tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Erdoğan Y., av tüfeği ile komşusu Selahattin Türk ve Esme Türk’e ateş açtı. Niksar Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Esme Türk hayatını kaybederken, ağır yaralanan eşi Selahattin Türk ise Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Zanlı Erdoğan Y., jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Paylaş: