Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

Gündem Yayın: 17.07.2022 14:45
Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Karabük Valiliği ev sahipliğinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi.

Yemekte konuşan Vali Fuat Gürel,  “Türk siyasi tarihinde böyle bir hainlik görülmemiştir yaşanmamıştır. Maalesef bu milletin inançlarıyla kendi öz değerlerini kullanarak aynı zamanda bu milletin hayırseverliğini de istismar ederek 15 temmuz günü ülkemizin en önemli kuruluşlarımıza milletimizin kendi topu tüfeği ile ateş etme hainliğini bu millete yaşatmışlardır. Milletimizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisine yani kendini temsil ettiği meclisine ateş etmesi bir grubun kendi arkadaşlarına polislerimiz güvenlik güçlerimiz öyle bir bombalandı ki birçok şehidimiz oldu. Bu hainliği planlayan insanlar bu ülkenin vatandaşlarını devşirerek robotlaştırarak ve aynı zamanda bu ülkenin imkanları ile beslenerek hainliklerini gerçekleştirdiler insanlarımız evlatlarını eşlerini yakınlarını şehit verdiler Bu hainler dışardan destekle birlikte ülkemizi işgal etmeye kalktılar Şükürler olsun ki Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara dökülen genciyle yaşlısı ile milyonlarca insanımız meydanlara inerek canlarını hiç düşünmediler ellerinde bayrakları vardı böylesine karanlık bir geceyi aydınlığa kavuşturan şehitlerimize minnet borçluyuz gazilerimizi sağlık sıhhat diliyoruz Bunu unutmayacağız unutturmayacağız çünkü bizim tarihimiz kahramanlıklarla dolu İnşallah dünyanın göz bebeği bu coğrafyada ilelebet payidar olacağız ben tekrar teşekkür ediyorum buraya kadar gelmenizden ötürü tekrar şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum”  dedi.

Yemeğe Vali Fuat Gürel’in yanı sıra; Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal Niyazi Güneş Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Kayış, Adalet Komisyonu Başkan Vekili Ahmet Furkan Uygun, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, 15 Temmuz Şehitleri Barış Efe ve Metin Arslan’ın ailesi, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı. (Halil Kızılyer)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.