Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Saylar’dan  Feyzioğlu’na İlçe Başkanı” Cevabı

Gündem Yayın: 25.03.2017 14:41
Saylar’dan  Feyzioğlu’na İlçe Başkanı” Cevabı

 

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, 16 Nisan’da “evet”  çıkarsa bundan sonra Savcılar ve Hakimler AK Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanlarından izin alacak şeklindeki konuşmasına cevap veren AK parti İl Başkanı Timurçin Saylar;  “Önce onlar aynaya baksın, sonra bize laf söylesinler” dedi

 

 

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, “ Metin Feyzioğlu, dedesinin döneminde duyduklarını, kendi belleğinde kalanları söylüyor. Önce onlar aynaya baksın, sonra bize laf söylesinler” dedi.

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması çalışmaları kapsamında partisinin 100. Yıl Mahallesi’nde düzenlenen programına katılan Saylar, Türkiye Barolar Birliği (TBB)  Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Karabük’te gerçekleştirdiği programda, AK Parti İl Başkanı olarak kendilerine atıfta bulunduğu belirterek, “Önce onlar aynaya baksın, kendisine baksın; ondan sonra bize laf söylesinler. Bize laf söylemeye hakları yok hadleri de yok” ifadelerini kullandı.

TBB Başkanı Feyzioğlu’nun, 16 Nisan’da ‘evet’ çıkarsa bundan sonra savcılar ve hakimler AK Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanlarından izin alacak, sözü ile kendilerine atıfta bulunulduğunu belirten Saylar; “ Karabük’e gelen Metin Feyzioğlu, “16 Nisan’da evet çıkarsa bunda sonra savcılar ve hakimler AK Parti İl ve İlçe Başkanlarından izin alacak. “Buna atıfta bulunarak böyle bir cümle kurmuş. Bende buradan kendisine söylüyorum; kendisi Baro Başkanı, bende Karabük İl Başkanıyım. Bizim kültürümüzde, AK Parti’nin kültüründe hiçbir zaman için vesayet yoktur. O kendi dedesinin dönemi, Turan Feyzioğlu’nun döneminde duyduklarını, kendisine söylenenler belleğinde kalmış ki onları söylüyor. Kendileri 1950’lerde 1955’lerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapmış olduğu o dönemlerde kendi İl Başkanları, hem Valilik yaptı hem Belediye Başkanlığı yaptı, her şeyi kendileri yaptı. Niye vesayet dönemiydi. Önce onlar aynaya baksın, kendisine baksın; ondan sonra bize laf söylesinler. Bize laf söylemeye hakları yok hadleri de yok. Bunlar vesayet dönemlerinde ki alışkanlıklarına devam ediyorlar. Şuanda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bu yasa geçtikten sonra tek adamlıkla suçluyorlar. Kendiler 1950’deki İsmet İnönü dönemine baksınlar, kendi partilerine baksınlar. Tek adamlık nasıl, bu ülkeye nasıl dikta yapmışlar bu ülkede neler yapmışlar bu ülkede hangi vesayetleri yapmışlar önce gelip halkın karşısına onu söylesinler. Şuanda bu sistem de olduktan sonra 17 Nisan’dan sonra bunlar halkın karşısına gelip bir daha iktidar göremeyeceğini anlıyor. Bunu da biliyorlar ve bu yüzden de bunu bildikleri için bu yasayı istemiyorlar, bu 18 maddeye karşı çıkıyorlar. Önce baksınlar aynaya sonra gelsinler bize laf söylesinler” diye konuştu.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Dünya Yayın: 23.07.2024 20:07
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Karabük’te dün çıkan orman yangınında soğutma çalışmaları sürerken, çıkan yangında 7 hektar alan zarar gördü.

Karabük’te dün saat 15.15 sıralarında merkeze bağlı Zobran köyü mevkiinde ormanlık alanda başlayan yangına 12 arazöz, 7 su tankeri, 6 ilk müdahale aracı, 1 dozer, 1 kepçe, 1 greyder, 1 yangın söndürme helikopteri ve 85 personel ile müdahale edilerek 5 saatte kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının hala devam ettiği bölge Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince yapılan ilk tespitlerde 7 hektar alanın zarar gördüğü belirledi.

Örtü yangını olarak başlayan ve yer yer tepe yangına döndüğü ormanlık alanda orman işçileri hava sıcaklığının yüksek seyretmesi nedeniyle soğutma çalışmalarını sürdürüyor.