Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Saylar, Gazetecilere Yatırımları Anlattı

Gündem Yayın: 24.08.2017 14:14
Saylar, Gazetecilere Yatırımları Anlattı

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar;  Karabük’te yapılan ve devam eden yatırımlarla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gazetecilere yatırımları da gezdiren Saylar,  Karabük’te halen devam eden 102 yatırım olduğunu, bunun yanı sıra proje aşamasında olan 4 yatırımın ise ihale aşamasına geldiğini belirterek, “Karabük bu yatırımlar cazibe merkezi haline gelecek” dedi

Karabük’teki her alandaki yatırımlar devam ederken, Ak Parti İl Başkanı Timurçin saylar yatırımlarla ilgili geniş bilgi aktardı. Dün Büyük Kulüpte yapılan basın toplantısı ile kamuoyunu bilgilendiren ve aynı zamanda toplantı sonrasında basına yatırımları gezdiren Saylar, Karabük’ün cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Şimdiye kadar verilen tüm sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirten Saylar, Karabük’te halen devam eden 102 yatırım olduğunu, bunun yanı sıra proje aşamasında olan 4 yatırımın ise ihale aşamasına geldiğini söyledi.

ESKİPAZAR METAL ÜRÜNLERİ İHTİSAS SANAYİ BÖLGESİ İLE İLGİLİ HER ŞEY BİTTİ

Eskipazar Metal ürünleri İhtisas Sanayi bölgesi ile ilgili her şeyin  bittiğini ifade eden Başkan Saylar; “Kamulaştırma çalışmaları başladı. İsmetpaşa Organize sanayi bölgesinde şu anda 1 milyon metrekarelik alanı otomobil sanayi için verebilecek durumdayız. Mevcut alanda 400 envalık enerji var. Türkiye’de böyle bir enerjiye sahip olan başka bir organize sanayi yok. Bu da otomobil fabrikasının buraya kurulması için yeterli, yani bu bizi bir sıfır öne geçiriyor. Aynı zamanda Kardemir bizim için önemli, çünkü otomobil fabrikası için kaliteli çelik üretmeye hazır. Bu da bizi iki sıfır öne geçiriyor, daha avantajlı durumdayız” dedi

YAPILACAK BARAJLARLA TÜM ARAZİLER SUYLA BULUŞACAK

Karabük ve çevresinde yapılan barajlar hakkında da bilgi aktaran AK parti İl Başkanı Timurçin  Saylar, Aktaş Barajı çalışmalarının sürdüğünü, bir kısmı Kastamonu il sanırı içinde yer alan Andıraz barajının Karabük sınırları içine alındığını belirterek, bu barajın Ovacık ilçesinde yapılan Hatipoğlu barajından 20 kat daha büyük kapasiteye sahip olduğunu, ileride endüstriyel alanda bu barajların büyük rol oynayacağını söyledi. Barajların bitimi ile birlikte bölgede sulanmayan arazi kalmayacağının altını çizen Saylar;  bunun baraj ve göletlerle birlikte sayfiye alanlarının artacağını, bunun turizme de büyük katkı vereceğini belirtti.

Başlıksız 4 kopya 3

 

YENİŞEHİR BÖLGESİ YENİDEN YAPILANACAK

Karabük’ün kuruluşu ile birlikte inşa edilen Yenişehir Bölgesinde yeni bir yapılanma sürecine girileceğini anlatan Saylar, “Yenişehir Bölgesi yaklaşık 50 yılı aşkındır aynı. Burada artık yeni bir yapılanma şart. Özellikle okullar bölgesi için yeni bir planlama yapılıyor. Diğer yandan burada Kardemir tarafından yapılan İmam Hatip lisesi inşaatı hızla ilerliyor. Üçüncü katı çıktı.Safranbolu’da yapılan 32 derslikli İmam Hatip lisesi bitti, Ovacık ilçesine çok programlı bir lise yapılıyor. Sosyal bilimler Lisesi için yer bakılıyor. Okul derslik sayısında Türkiye kriterlerinin çok üstündeyiz. Tüm binalarımız yeniden yapıldı. Yine kurum binalarımızda bir bir bitiyor. Milli Eğitim ve Sosyal Güvenlik kurumları yeni binalarına taşındı. İşkur İl Binası yüzde 50 seviyesine geldi.Kadastro binası için projede değişiklik olduğu için gecikti. İhalesi yapılacak kısa sürede başlayacak. Ağız ve Diş Sağlığı merkezi inşaatı yüzde 70 oranında bitti. Beşbinevlerde yapılan Sağlık Kompleksi bitmek üzere, yakında teslim alacağız. Yine Eskipazar Devlet hastanesi bitti, Yenice Devlet hastanemiz hizmete açıldı.Karabük ve Safranbolu ilçesinin PTT binaları inşaatları devam ediyor. TOKİ inşaatlarımız bitti. Yakında hak sahiplerine teslim edilecek” dedi

FİLYOS LİMAN PROJESİ KARABÜK VE BÖLGE İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

 

Filyos liman projesine de değinen ve bu projenin Karabük için büyük önem arz ettiğini belirten Saylar “ Bildiğiniz gibi Filyos liman projesi Karabük ve bölge için büyük önem arz ediyor. Bu liman için de en büyük çabayı Karabüklü siyasiler ve Ticaret Odası verdi. Çünkü burası bizim için önemli. Karabük’ün dünyaya açılan kapısı olacak” dedi

Karabük Organize Sanayi bölgesinde yeni fabrikaların kurulduğunu bu fabrikaların kurulmasıyla birlikte en az 1000 kişiye daha istihdam kapısı açılacağını kaydeden Başkan Saylar, Çevre yolunun da yapılmasıyla birlikte Karabük’ün her alanda cazibe merkezi olacağını söyledi.

EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE YAPILACAK EK BİNA İLE YATAK SAYISI 700’ÜN ÜZERİNDE OLACAK

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin şu haliyle sadece Karabük’e değil. Tüm bölgeye hizmet verdiğini kaydeden Saylar, İmam Hatip lisesinin taşınması ile birlikte buraya yapılacak ek bina ile yatak sayısının 700’ün üzerine çıkacağını, hastanenin makine ve diğer ekipman bakımından büyük Üniversite hastanelerinden çok daha iyi bir durumda olduğunu belirtti.

 

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardiyolojik görüntüleme: Kalp sağlığında yeni dönem

Sağlık Yayın: 24.07.2024 16:07
İhlas Haber Ajansı
Kardiyolojik görüntüleme: Kalp sağlığında yeni dönem

Kalp hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisinde büyük bir adım olan kardiyolojik görüntüleme yöntemleri, kalp sağlığını korumada kritik bir rol oynuyor. Kardiyolojik görüntüleme, kalbin yapısal ve fonksiyonel durumunu değerlendirmeye yardımcı olan çeşitli teknolojileri içeriyor.

Kardiyolojik görüntülemenin, kalp ve damar sisteminin yapısını ve işlevini incelemek için kullanılan tıbbi görüntüleme tekniklerini kapsadığını ifade eden Medicana International Samsun Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. İsmail Ekinözü, “Bu yöntemler, doktorların kalp hastalıklarını erken teşhis etmelerine ve uygun tedavi planlarını belirlemelerine yardımcı olur. Ekokardiyografi (EKO) kalbin ultrason kullanılarak incelenmesini sağlar. Kalp kapakları ve kalp odacıklarının detaylı görüntülerini sunar. Elektrokardiyografi (EKG) kalbin elektriksel aktivitesini ölçer ve kalp ritmindeki anormallikleri tespit eder. Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) ise yüksek çözünürlüklü kalp görüntüleri sağlayarak kalp kası ve çevresindeki dokuların detaylı incelenmesini sağlar. Bilgisayarlı Tomografi (BT) Anjiyografi damarların detaylı görüntülerini elde ederek tıkanıklık ve daralmaları tespit ederken Nükleer Kardiyoloji radyoaktif maddeler kullanarak kalp kan akışı ve fonksiyonlarını değerlendirir. Radyoaktif madde kullanarak hastanın kalp krizi geçirmeden kalp krizi teşhisi erken tespit edilebilmektedir” dedi.

Kardiyolojik görüntülemenin önemini ifade eden Dr. İsmail Ekinözü, “Kalp krizi riskini belirlemek, kalp hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisi için hayati önem taşır. Bu yöntemler sayesinde, doktorlar kalp hastalıklarını daha iyi anlayabilir ve hastaların yaşam kalitesini artırabilirler. Kardiyolojik görüntüleme, kalp hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisinde devrim niteliğinde bir rol oynar. Gelişen teknoloji ile birlikte, bu görüntüleme yöntemleri daha erişilebilir ve etkili hale gelmektedir. Kalp sağlığınızı korumak ve olası riskleri önceden belirlemek için düzenli kardiyolojik kontrollerinizi ihmal etmeyin” diye konuştu.