Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Samsun’da ’Sanat Çarşısı’ açıldı

Kültür Sanat Yayın: 28.08.2023 12:36
İhlas Haber Ajansı
Samsun’da ’Sanat Çarşısı’ açıldı

Samsun’da, İlkadım Belediyesi ve Samsunlu Sanatkarlar Derneği (SASAD) tarafından “Sanat Çarşısı” açıldı.

Gazi Park’ta bu yıl 3.sü düzenlenen “Sanat Çarşısı”nın açılışında konuşan İlkadım Belediye Lideri Necattin Demirtaş, “İstenince, azmedince ve uğraş gösterince olmayacak bir şey, başarılamayacak bir işin olmadığını bugün burada canlı olarak görüyoruz. Belediye olarak kültür-sanat faaliyetlerine değer vermenin yanı sıra, bayanların iktisada katılmasına öncülük edecek çalışmalara takviye veriyoruz. Bu çerçevede yapacağımız en hoş işlerden bir tanesi vakit zaman bu usul aktiflikleri düzenlemek. Kültür, sanat ve turizm kenti olan Samsun’un gözbebeği pozisyonundaki ilçemizde kadim kültürümüzün kültürel mirasını yaşatmak ve yeni kuşaklara aktarma noktası bu stantta emeği geçenlere teşekkür ediyor, sanatseverleri sanat çarşısına davet ediyorum” dedi.

SASAD Lideri Ömer Ömer Umutlu ise “Bu yıl 3’üncüsü düzenlediğimiz ’Sanat Çarşısı’ bizim için çok kıymetli bir proje. Ülkemizin farklı vilayetlerinde birçok sanatsever burada bizimle. Sanat Çarşısı Samsun’un sonlarını aştı. İlerleyen vakitlerde bir Avrupa projesi olarak hazırlayıp, milletlerarası bir boyut kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde açılış kurdelesi kesilen sergiyi Lider Demirtaş, eşi Lütfiye Demirtaş ile birlikte gezip sergilenen eserler hakkında bilgiler aldı. 2 Eylül Cumartesi gününe kadar açık olacak stantta çini, fotoğraf, seramik, oyuncak, sınır, el sanatları eserleri, yöresel yemekler, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Stantta konser aktiflikleri de olacak.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.