Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Samsun’da Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi: 95 bin öğrenci yüzme öğrendi

Eğitim Yayın: 08.10.2023 04:24
Kaynak: İHA

Samsun’da 2014 yılında başlatılan “Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi” ile 95 bin öğrenci yüzme öğrendi. Yeni eğitim-öğretim döneminde de devam edecek olan projede bu yıl yüzme öğrenecek öğrencilerle birlikte bu sayı 100 binin üstüne çıkacak.

Samsun Valiliği tarafından başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Samsun Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında sürdürülen Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi ile ilkokul 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yüzme öğretiliyor. Proje çerçevesinde 2014 yılından bu zamana kadar 95 bin öğrenciye yüzme öğretildi.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz ile Buzda Satranç Projelerinin açılış töreni Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen törenle yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören protokol konuşmaları ile devam etti. Törende konuşan Samsun Valisi Orhan Tavlı, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız Samsun’da gençlerimiz spor yapması anlamında çok kıymetli tesisleri imza atmışlardır. Gençlerimizin, çocuklarımızın spor yapmaları için büyük imkanlar oluşturmuşlardır. Burada hep birlikte devamını sağlayacağımız projeler ile sevgili yavrularımızın, gençlerimizin spor yapmalarına yeni imkanlar sağlayacağız” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, proje çerçevesinde 100 bine yakın öğrencinin yüzme öğrenmesinin sağlandığını belirterek, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte Valiliğimiz önderliğinde Türkiye’nin en kapsamlı projelerinden birini yapıyoruz. Sanıyorum ki bu sporu devam ettirerek dereceler alan öğrencilerimiz de vardır” diye konuştu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, “2014 yılından bu yana sürdürülmekte olan ’Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projemizde’, bugüne kadar 95 bin öğrencimizin yüzme sporuyla tanışmasını sağladık. Denize olan kıyılarının uzunluğu, baraj gölleri ve ırmaklarının sayısının fazla olması itibarıyla yüzme bilmenin büyük önem arz ettiği şehrimizde, bir tek yavrumuzun bile boğulma vakasıyla karşılaşmasına engel olabildiysek projemiz kelimelerle anlatılamayacak bir değere sahip demektir. 2022 yılında başlayan bir başka sportif projemiz Buzda Satranç oldu. Bugüne kadar bin 151 öğrencimiz, eğitimlere katılarak zeka ve bedensel aksiyonun dengeli bir birleşimi olan curling sporunda önemli mesafeler kat ettiler. Eğitsel kazanımların sosyal hayata teması noktasında, üç projemizde de büyük bir başarı elde ettiğimizi görüyoruz. Eğitimin çerçevesini dört duvarla sınırlandırmak elbette mümkün değil. Bu açıdan akademik başarının yanı sıra kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde gösterilen başarının önemine samimiyetle inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Projelerde yeni dönem açılış töreni toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Aranan 2 şüpheli jandarma tarafından yakalandı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:48
Kaynak: İHA
Aranan 2 şüpheli jandarma tarafından yakalandı

Zonguldak’ta jandarma ekipleri aranan 2 şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, Aranan şahısların yakalanmasına yönelik icra edilen faaliyetler neticesinde; İl Merkez ilçesinde Bina İçerisinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 8 yıl, 24 ay hapis cezası olan 1 şahıs, Kdz. Ereğli ilçesinde Adet Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 9 yıl, 20 ay, 22 gün hapis cezası olan 1 şahıs olmak üzere toplamda 2 şahıs yakalandı.

Şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Paylaş: