Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Samsun’da Emzirme Haftası etkinliği

Sağlık Yayın: 08.10.2023 08:00
Kaynak: İHA
Samsun’da Emzirme Haftası etkinliği

Samsun Atakum İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Samsun’un Atakum ilçesindeki Atakum İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezinde düzenlenen etkinliğe anne ve anne adayları katıldı. Atakum Sağlıklı Hayat Merkezi Gebe Bilgilendirme Sınıfında eğitmen Songül Dinç tarafından gebe ve anne adaylarına gebelik, anne sütü ve emzirme konulu eğitimler verildi. Gebe sınıfına gelen kadınlara beslenme hakkında diyetisyenler, ağız diş sağlığı hakkında diş hekimleri, gebe pilatesi ve nefes çalışmaları hakkında fizyoterapistler, psikolojik destek amaçlı da psikologlar tarafından bilgi aktarıldı.

Doğum sonrası da anneleri yalnız bırakmadıklarını, emzirme danışmanlığı ve aile planlaması eğitimi vererek anneleri doğum sonrası sürece hazırladıklarını belirten Atakum İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ömer Barış Çankaya, her zaman eğitim gönüllüsü olup gebe sınıfının varlığını desteklediklerini vurguladı.

1-7 Ekim Emzirme Haftası sebebiyle gebe sınıfında eğitim alan anneler ve gebelerin davet edildiği etkinlikte, Fizyoterapist Mehtap Özlü tarafından anne-bebek pilatesi ve nefes çalışması yapıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Fırtınanın ardından denize açılan balıkçılar kasalar dolusu hamsilyle döndü

Kastamonu Yayın: 05.12.2023 20:12
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun Cide ilçesinde etkili olan fırtınanın ardından hava şatlarının normale dönmesi ile yeniden denize açılan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Kastamonu’nun sahil ilçelerinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkilerken balıkçıların da sezona ara vermesine sebep olmuştu. Fırtınanın ardından hava şartlarının normale dönmesi ile balıkçılar avlanmak için yeniden denize açıldı. Karadeniz’de avlanan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Limana dönen balıkçılar, limanda bekleyen kamyonlara yüklediği hamsi dolu kasalar, çevre illere ve fabrikalara gönderildi.