Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Samsun’da 1 ton 360 kilo kaçak tütün ele geçirildi

Gündem Yayın: 20.02.2024 04:24
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da polis tarafından düzenlenen operasyonunda 1 ton 360 kilo kaçak tütün, 1600 adet sigara sarma makinesi, 113 bin 660 adet boş ve dolu makaron ile 12 bin 400 adet boş kutu ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Samsun’un Terme ilçesinde Terme İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fenk Mahallesi’ndeki bir işyeri ve işyerine ait depoya operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda, 1 ton 360 kilo kaçak tütün, 61 bin 400 adet boş makaron, 52 bin 260 adet dolu makaron, 12 bin 400 adet çok amaçlı boş kutu ve 1600 adet manuel sigara sarma makinesi

ele geçirdi. Olayla ilgili 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güneşli havada sis farı yakınca ceza yedi, “Sis farlarının açık olması hoşuma gidiyor” dedi

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:00
İhlas Haber Ajansı

Bolu’da polis ekiplerinin denetim yaptığı noktaya sis farları açık şekilde gelen ve 690 lira ceza yazılan sürücü, “Sis farlarının açık olması hoşuma gidiyor. Arabayı gösteriyor” dedi.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, bayram tatili nedeniyle kent genelinde trafik denetimlerini sıkılaştırdı. Trafik polisi ekipleri Borazanlar Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı üzerinde şok uygulama gerçekleştirdi. Yüksek ses müzik, abart egzoz, sis farı ve emniyet kemeri takmayan sürücülere göz açtırılmadı. Ekipler tarafından yaklaşık 1 saat boyunca yapılan uygulamada 50’ye yakın araç denetlendi. Kurallara uymayan bir sürücüye ise cezai işlem uygulandı.

“Sis farları hoşuma gidiyor”

Sis farı açık olan bir sürücü trafik denetim noktasında durduruldu. Güneşli havada sis farı ile seyahat eden sürücüye trafik polisi tarafından, gece ve gündüz sis olmadığı sürece sis farlarını yakmaması gerektiği yönünde uyarıda bulundu. Sis farlarının açık olması sebebiyle otomobil sürücüsüne 690 lira para cezası kesildi. Ceza yazılan sürücü, “Yapacak bir şey yok. Sağlık olsun. Sis farlarının açık olması hoşuma gidiyor. Arabayı gösteriyor” dedi.