Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şahin: ““Türkiye’ye muhalefet eden bir Ana Muhalefet Partisi olmayın”

Gündem Yayın: 04.09.2017 11:28
Şahin: ““Türkiye’ye muhalefet eden bir Ana Muhalefet Partisi olmayın”

TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin düzenlediği Bayramlaşma törenine katılarak yaptığı konuşmada hem CHP’yi hem de ABD’yi eleştirdi

TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP’ye yüklenerek, “Beyefendi siz Türkiye’nin ana muhalefet partisi misiniz, Türkiye’ye muhalefet partisi misiniz? Lütfen Türkiye ana muhalefet partisi gibi hareket edin” dedi.
“TÜRKİYE’YE MUHALEFET EDEN BİR ANA MUHALEFET PARTİSİ OLMAYIN”
AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katılan Şahin, burada yaptığı konuşmada, ana muhalefet partisi CHP’ye yüklenerek, “15 Temmuz’da darbe olmadı, 20 Temmuz’da darbe oldu, diyerek ‘kontrollü darbe’ lafını söyleyerek aslında 15 Temmuz’da darbe girişimini yapanlara zımnen destek oluyorlar birlileri. Bunu unutmayın. Çanakkale’de sözde Adalet Kurultayı yapıldı ve kapanış konuşmasında ‘Türkiye’de yargı yok, yargı mensupları talimatla hareket ediyorlar’ diyerek dışarıya Türkiye’deki yargı sistemini şikayet ederek, bu terör örgütü FETÖ’den yargılananların yargılanmasını olumsuz göstermeye çalışıyor. Yani ilerde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) gidersen bozun demeye getiriyor birileri. Maalesef bunu söyleyen de Türkiye’nin ana muhalefet partisi. Açıkça Türkiye’de yargıya ve hakimlere güvenilmez demek suretiyle destek veriyor zımnen bu yargılanan FETÖ örgütü mensuplarına. Türkiye’de hiçbir siyasi böyle bir demeç vermemelidir, vermez. Türkiye güvenli değil Türkiye gitmeyin, diye Alman dergisine demeç veriyor. Beyefendi siz Türkiye’nin ana muhalefet partisi misiniz, Türkiye’ye muhalefet partisi misiniz? Lütfen Türkiye ana muhalefet partisi gibi hareket edin. Türkiye’ye muhalefet eden bir ana muhalefet partisi olmayın” dedi.
“ABD’NİN DÜŞMANLIĞI MI TEHLİKEDİR, MÜTTEFİKLİĞİMİ TEHLİKELİDİR”
FETÖ terör örgütünden tutuklanarak cezaevinde yatanların itirafçı olmaması ve çözülmemesi için rüya yalanlarıyla hala kandırılmaya çalışıldığını da ifade eden Şahin, “Gerçek hayatın dışında bir hayatı bunlara yaşatmak için bunları oyalayıp duruyorlar. İtiraf etmesinler, itirafçı olmasınlar, terör örgütü büsbütün çözülmesin diye bunları yapıyorlar. Ama yakında rüyadan uyanacaklar. Kandırdıkları, beyinlerini infial ettikleri bu insanların vebalini Pensilvanya’daki zat nasıl ödeyecek. Perişan ettin bunların ailelerini, çocuklarını. Hiçbir pişmanlık duymuyor. Pişmiş kelle gibi hala konuşmaya devam ediyor. ABD maalesef görevini yapmıyor. Bu kadar dosya verildi, bu zatı Türkiye’ye iade etmeliydi. Açılan her davada birinci sanık bu zattır. FETÖ örgütünün lideridir. ABD’nin düşmanlığı mı tehlikedir, müttefikliği mi tehlikelidir? Böyle bir müttefik ABD. İşte Suriye’de oradaki PYD’yi sınırımız boyunca, müstakil bir devlet en azından otonom bir devlet haline getirmek için bin 500 tıra yakın silah yardım etti. Güya bizimle müttefik” diye konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.