Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şahin, Safranbolu Belediye Sporu Ziyaret Etti

Spor Yayın: 24.03.2017 12:06
Şahin, Safranbolu Belediye Sporu Ziyaret Etti

Safranbolu’da İli ve İlçeyi pek çok branşta başarı ile temsil eden Safranbolu Belediye Spor Kulübünü ziyaret eden Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, buradan İnşallah Milli sporcular yetişecektir” dedi.

Safranbolu Kapalı spor salonunda genç sporcularla buluşan Mehmet Ali Şahin’e Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İlçe Başkanı Ali Kaya, İl Gençlik ve Spor Müdürü Abdülkadir Çetin, Safranbolu Belediye Spor Kulüp Başkanı Mehmet Koca eşlik etti.

Verilen desteklere teşekkür eden S. Belediye Spor Kulüp Başkanı Mehmet Koca, pek çok branşta Safranbolu’yu dolayısı ile Karabük’ü başarı ile temsil ettiklerini kaydederken, “bizlerden desteklerini esirgemeyen büyüklerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Safranbolu Belediyesinin destekleri ile futbol branşında ana takım ile birlikte U12’den U17’ye kadar toplam 5 takım, voleybolda kız, basketbolda erkek, masa tenisinde kız ve erkek, futsalda da erkek takımı olarak Karabük’teki amatör branşlarda oldukça faal bir şekilde mücadelelerini sürdürdüklerini ifade eden  Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ Belediye Spor bünyesinde toplamda 485 lisanslı sporcumuz var.  Amacımız Safranbolu’da spor bilincini yayabilmek. Bu amaçla belediye bütçemizden her yıl belirli bir bütçeyi spora ve sporcuya ayırmaktayız. Bununla birlikte Safranbolu’da tesisleşerek sporu kurumsal hale getirmeyi de hedefliyoruz. Herkesin sporun sporun bir yerinde yer almasını istemekteyiz. Takımımızın bir özelliği de gerek sporcuları gerek taraftarı ile en centilmen takım. Bununla da gurur duyuyoruz” dedi.

Safranbolu’da gerçekleşen sportif yatırımların hemen hepsinde değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali Şahin beyefendinin büyük emekleri olduğunu kaydeden Başkan Aksoy; “ Safranbolu’muzda inşallah kültür ve kongre turizminin yanı sıra tesisleşerek spor turizmini de her geçen gün büyüteceğiz. Sporcu kardeşlerimizde inşallah gelecekte bizleri yalnızca bölgesel değil, uluslararası alanda da temsil edeceklerdir.   Ben bu vesile ile kulübümüz bünyesinde mücadele veren tüm sporcularımıza, yönetimimize, teknik kadromuza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyor başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Timurçin Saylar ve İlçe Başkanı Ali Kaya’nın başarı dileklerini sundukları konuşmaların ardından konuşan Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise, içerisinde bulundukları salonun yapımında ve açılışının yapıldığı dönemde Spordan Sorumlu Bakan ve Başbakan Yardımcısı olduğunu hatırlatırken; “İnşallah çok daha modern spor salonu için çalışmalar devam ediyor. Şunu söylemek istiyorum: Çok şükür Karabük’ümüz son yıllarda tabii ki Safranbolu’muz geçmiş ile kıyasladığımızda spor ile ilgili önemli mesafeler kat etti. Hangi ilçemize giderseniz gidin orada mutlaka sentetik yüzeyli bir futbol sahası görürsünüz. Karşımda Safranbolu Belediye Sporun pırıl pırıl sporcularını görüyorum. Biliyorum ki Safranbolu Belediye Spor yalnızca futbolda değil sporun değişik branşlarında da çok başarılı sporcular yetiştirecektir. Atletizm sahası da yapılacak. İnşallah pist yapıldıktan sonra çok başarılı hatta milli takımlarımızda göreceğimiz sporcularımızı yetiştireceğiz. Ben sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum. Başta spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız olmak üzere tüm yetkililere de teşekkür ediyorum” dedi.

Programda son olarak Karabük İl Gençlik ve Spor Müdürü Abdülkadir  Çetin Safranbolu’da gerçekleştirilecek olan Spor yatırımları ile ilgili bilgiler verirken, Şahin ve beraberindekiler tesisleri ve sahayı gezdiler.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.