Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şahin, İhsaniye Mahallesi’ndeki kaldırım çalışmalarını inceledi

Zonguldak Yayın: 27.07.2016 07:21
Yazar:
Şahin, İhsaniye Mahallesi’ndeki kaldırım çalışmalarını inceledi

ZONGULDAK Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, İhsaniye Mahallesi güzergahındaki yol çalışmalarını inceledi. Şahin, mahallelerin sorunları ele alarak çözdüklerini söyledi. Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, İhsaniye Mahallesi güzergahındaki kaldırım, parke yol çalışmalarını yerinde inceledi. Mahalle sakinleri ise 30 yıl sonra İhsaniye Mahallesi güzergahında çalışmalar yapıldığını yorumladılar. Kozlu’daki tüm mahallelerde çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Başkan Ertan Şahin, “Mahallelerin yılladır ele alınmayan sorunlarını çözüyoruz. Kaldırım çalışmaları, parke çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda devam eden İhsaniye güzergahını da inceledik. Bu güzergahtaki kaldırım çalışmalarını da kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: