Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Şahin, AK Parti Karabük İl Başkanlığı’nın Sandık Kurulu Eğitim Toplantısında Konuştu

Safranbolu Yayın: 23.05.2023 16:21
Şahin, AK Parti Karabük İl Başkanlığı’nın Sandık Kurulu Eğitim Toplantısında Konuştu

AK Parti Karabük İl Başkanlığı’nın Sandık Kurulu Eğitim Toplantısı,  Safranbolu ilçesinde gerçekleştirildi. programda konuşan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, Milletvekilliği seçiminde beklentilerinin altında oy aldıklarını belirterek, “Daha yüksek oranda oy almayı umuyorduk. Sadece Karabük’te değil, Türkiye genelinde de böyle bir tabloyla karşılaştık” dedi

AK Parti Karabük İl Başkanlığı’nın Sandık Kurulu Eğitim Toplantısı,  Safranbolu ilçesinde gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, İl Başkanı Ferhat Salt ve partililer ile sandık başkanları katıldı. Programda konuşan YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin, 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdi. 14 Mayıs seçimlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirten Şahin, “Yani önemli hiçbir hadise olmamıştır. Sadece dört vatandaşımız kalp krizi geçirerek Türkiye’nin değişik illerinde hayatlarını kaybetmişlerdir. Allah rahmet eylesin. Bunun dışında kayda değer hiçbir olaya rastlanmamıştır. Belki de en ilginci çok yüksek oranda vatandaşlarımızın bu seçimlere katılımını gözlemledik. Yüzde 87’yi geçen bir oranda. Sanıyorum demokrasi deyince mangalda kül bırakmayan başta Amerika olmak üzere Batı ülkelerinin hiçbirinde bu oranda seçimlere iştirak yoktur. İşte Avrupa Birliği’nin üyesi, hatta demokrasi deyince hep onu örnek gösterirler, Yunanistan. Bir seçim yapıldı. İştirak neydi? Yüzde 60 civarında bir iştirak oldu. Yani her iddialı olması gereken ülkede bile seçimlere iştirak, demokrasinin beşiği olarak değerlendirilen Avrupa’da yüzde 60’ı geçmiyor. Bu ne demektir biliyor musunuz? Türkiye’de çok güçlü bir demokrasi var. Türk halkı, milletimiz demokrasiyi özümsemiş ve benimsemiştir. Dolayısıyla demokrasiye sahip çıkmıştır. Demokrasiye sahip çıkarak kendi mukadderatına, ülkesine, vatanına sahip çıkmıştır” dedi.

“VATANDAŞIMIZA, SEÇMENİMİZE ASLA KÜSMEYİZ”
“Milletvekili seçimi 14 Mayıs’ta sonuçlandı. Çok şükür Cumhur İttifakımız kazandı” diyen Şahin, “Altılı masa ittifakı yani Millet İttifakı kaybetti. Bu seçimin 14 Mayıs’taki sonucu budur. Cumhur İttifakı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluktadır. Büyük iddialarla seçimlere giren, hatta yüzde 60’a, yüzde 40’a bitecek diye iddialarda bulunan bu ittifak kaybetmiştir. Ama görünen şeyi ifade etmek istiyorum değerli arkadaşlarım, milletvekili seçiminde beklentimizin altında oy aldık. Daha yüksek oranda oy almayı umuyorduk. Sadece Karabük’te değil, Türkiye genelinde de böyle bir tabloyla karşılaştık. Tabii ki bunu partimizin yetkili organları değerlendirecektir. İl teşkilatları, ilçe teşkilatları değerlendirecekler, bizler değerlendireceğiz. Nedir bunun sebebi? Neden vatandaşlarımız milletvekili seçimlerinden daha önceki oy oranlarının altında bize destek vermiştir. Bunun mutlaka sebepleri vardır. O sebebi bulmak ve onu ihsan etmek, bize daha önce oy vermişken şimdi vermeyen vatandaşlarımızın gönlünü almak, yeniden AK Parti’ye oy vermesini temin edecek çalışmayı yapmak bizim boynumuzun borcudur. Vatandaşımıza, seçmenimize asla küsmeyiz. Onun ortaya koyduğu bir iradede mutlaka milletimizin bir bildiği vardır. Bize bir uyarıda bulunuyor. Bu uyarıyı kavramak, anlamak, görmek bizim görevimizdir diye düşünüyoruz, düşünmek zorundayız” ifadelerini kullandı.ust mansetVatandasimiza Secmenimize Asla Kusmeyiz2

14 Mayıs seçimlerinde Türk milletinin büyük dersler verdiğini ifade eden Şahin, “Tabii bu seçimlerde milletimiz dersler de vermiştir. Kime vermiştir? ‘Tayyip Erdoğan’ı darbeyle değil sandıkla, muhalefetle iş birliği yaparak indireceğiz’ diyen ABD Başkanı Biden’a ders vermiştir bu seçimler. Batılı basın yayın organlarında Tayyip Erdoğan aleyhine her gün manşetler atan basın yayın organlarına da milletimiz güçlü bir ders vermiştir bu seçimle. Cumhuriyetin 100. yılıyla hesaplaşacağız diyen, vatanla bağlantılarının ne olduğu şüpheli birtakım kişilere de, gruplara da, partilere de ders vermiştir. Terörist başı Öcalan’ı, Selahattin Demirtaş’ı özgürlüğüne kavuşturacağız diyenlere de en güçlü dersi vermiştir” diye konuştu.
AK Parti’nin 21 yılda Türkiye’nin çehresini değiştirdiğini aktaran Şahin, şunları söyledi:

“Tayyip Erdoğan gitmelidir. Tayyip Erdoğan Türkiye’nin yönetiminden uzaklaştırılmalıdır diye her türlü kampanyayı dışarıda yapanlar aslında Tayyip Erdoğan’ın yaptıklarını, Türkiye’yi nereye getirdiğini görmelerindendir. Eğer bu kadrolar bir beş yıl daha Türkiye’de iş başında kalırsa Türkiye’yi artık biz tutamayız ve bizimle dünyada rekabet edecek bir ülke olacak karşımızda. Bizim savunma sanayi ürünlerini sattığımız ülkelere daha gelişmişini, daha modernini, daha iyisini satan bir Türkiye’yle karşılaşacağız diye düşündükleri için Tayyip Erdoğan Türkiye’nin başından uzaklaşsın istiyorlar ama milletimiz bu işin farkında. İnanıyorum ki 28 Mayıs’ta bir değerlendirme daha yapacak. İnşallah 49.52’nin çok üstünde bir rakamda cumhurbaşkanımız ipi önce göğüsleyecek ve parlamentodaki güçlü grubuyla beraber 5 yıl Türkiye’ye en önemli hizmetleri ortaya koyacağız.”

MUHALEFETİ KALEM ÖRNEĞİ İLE ANLATTI
Muhalefete dolma kalem ve tükenmez kalem örneği ile yüklenen Şahin, “Kılıçdaroğlu’nun şu anda cumhurbaşkanlığını kazanmasının ülkeye kayıptan başka bir sonucu olmaz. Uyum gerekir, istikrar diyoruz. İşte istikrar bu. O nedenle şu anda Kılıçdaroğlu’na oy vermiş olan vatandaşlarımız, seçmenlerimiz, eğer ülkemizi, sanayimizi, dükkanımızı düşünüyorsak önümüzdeki 5 yılı bizim istikrar ve güvenle geçirmemiz lazım. Aksi halde birbiriyle uyumlu olmayan Cumhur İttifakı’yla işte Kılıçdaroğlu’nu bir tarafa getirdiğinizde Meclisten bir tek kanun bile geçemez. Bütçesi bile geçemez. Bunu milletvekili arkadaşlarım da söylüyorlar konuşmalarında. Dolayısıyla gerçekten Türkiye’yi kaosa, Türkiye’yi kilitlemeye herhalde millet olarak kaç oy kullanacağımızı düşünüyorum. O bakımdan 28 Mayıs’taki seçim Türkiye’miz için önümüzdeki beş yıl için son derece önemli bir seçimdir” şeklinde konuştu. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)