Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

SAFTİD, Karabük’e Gelen Depremzedelerin Bildirilmesini İstedi

Gündem Yayın: 10.02.2023 14:41
Yazar:
SAFTİD, Karabük’e Gelen Depremzedelerin Bildirilmesini İstedi

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Karabük’te konaklayan depremzedelerin Karabük İl Kültür ve Turizm müdürlüklerine bildirmelerini istedi.

SAFTİD tarafından yapılan açıklamada; Kahramanmaraş Merkezli 10 İlde meydana gelen depremlerin ardından  barınmak için Karabük’e  gelen depremzedelerin karmaşa yaşanmaması ve yardımların doğru bir şekilde ulaşması için üyesi olan ve olmayan otel işletmelerinin, depremzedelere evlerini açan vatandaşların bir an önce İl Kültür ve Turizm müdürlüklerine bildirmeleri istendi.
Açıklamada şu ifadelere yer verdildi:
‘’Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği olarak üyelerimizin tamamı ile nakti ve ayni yardımlara devam ediyoruz. Deprem bölgesinden şehrimize ulaşan depremzedelere, başta devletimizin sahip olduğu yurt ve misafirhaneler olmak üzere; otel sahiplerimizin desteği ile barınma imkanı restorant sahiplerimizin desteği ile de yemek servisi sağlıyoruz. Bu yardımları sağlar iken AFAD, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Karabük Valiliğimiz ile koordineli çalışıyoruz ve sürekli bilgi alışverişinde bulunuyoruz.
Bunun yanında birçok hemşerimizin ve işletmecilerimizin özveri ile depremzedelerimizi misafir ettiğini biliyor ve takdir ediyoruz. İl genelinde karmaşa yaşanmaması, Karabük Valiliğimizin otellerimize ulaşan depremzedelerimizin varlığından ve sayısından haberdar olması, depremzedelerimize ihtiyaçları olan yardımların ve iaşelerin doğru bir şekilde ulaşması için; üyemiz olup bizi henüz bilgilendirmemiş ve üyemiz olmayan otel sahiplerimizin, otel işletmecilerimizin ve evini depremzedelerimize  açan hemşehrilerimizin acilen karabük il kültür ve turizm müdürlüğümüze ev sahipliği yaptıkları depremzedelerimizi bildirmeleri gerekmekte ve önem taşımaktadır.” (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: