Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da Turizm Haftası kutlanıyor

Karabük Yayın: 20.04.2024 21:02
İhlas Haber Ajansı
Safranbolu’da Turizm Haftası kutlanıyor

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde Turizm Haftası dolayısı ile program düzenlendi.
Tarihi evleriyle ünlü ve ‘en iyi korunan 20 kent’ arasında bulunan Safranbolu’da 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısı ile Eski Çarşı’da bir program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Yavuz, Turizm Haftasının farklı destinasyonlara sahip Karabük ve Türkiye’ye başarı getirmesi temennisinde bulundu.
Yavuz, Safranbolu’nun UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alarak bir açık hava müzesi niteliği taşıdığını ifade etti.
Safranbolu’nun Türkiye’nin marka değeri olduğunu aktaran AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç ise, “Safranbolu insanlığın ortak mirasıdır. Bu da bize 2 kat sorumluluk yüklüyor. Hem kendi turizm markamızı koruyacağız hem de ortak mirası ayakta tutacağız” dedi.
Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi ile devam programda protokol üyeleri Borsa İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çizdiği resimler sergilendi. Program lokum ve zerde kazanının kaynatılması ile sona erdi.

 

AW186747 04 scaled

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bekir Develi, Kudüs’ü anlattı

Kültür Sanat Yayın: 25.05.2024 04:45
İhlas Haber Ajansı

Çorum Belediyesi’nin “Han sohbetleri” etkinliğinin bu haftaki konuğu yazar Bekir Develi oldu.

Kültür, sanat etkinliklerini sürdüren Çorum Belediyesi yazar Bekir Develi’yi Çorumlularla buluşturdu. Bekir Develi ’Kudüs Bizim Neyimiz Olur?’ konulu sohbetiyle Han sohbetleri buluşmalarının bu haftaki konuğu oldu. Kudüs’ün tarihsel, kültürel ve manevi önemi anlatan Develi, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için önemine değindi.

Katılımın yoğun olduğu programı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da izledi. Program sonunda, Bekir Develi’ye hediye takdim eden Başkan Aşgın, “Kıymetli yazarımız Bekir Develi ve Veli Paşa Hanı’nı dolduran tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bekir Develi söyleşinin ardından sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.